Złote gody, czyli okrągła 50. rocznica ślubu, to wyjątkowe i przesycone emocjami wydarzenie. Pełna wzruszeń była także rocznicowa uroczystość zorganizowana z tej okazji w gminie Gać. 50-lecie zawarcia związku małżeńskiego obchodziło tam 8 par.
Julileuszowe pary to: Zofia i Eugeniusz Baworowie, Cecylia i Stanisław Rączka, Wiesława i Alfred Wyczarscy, Janina i Mieczysław Zardzewiały (wszyscy z Dębowa), Anna i Andrzej Flakowie oraz Barbara i Mieczysław Wyczarscy z Gaci, a także Anna i Andrzej Flakowie, Halina i Józef Borczowie z Mikulic oraz Maria i Władysław Szpiłyk z Białoboków.
Małżonkowie udekorowani zostali z honorami „Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”, przyznanymi w dowód społecznego uznania dla trwałości ich związków zawartych pół wieku temu. Uroczystego aktu dekoracji dokonała wojewoda podkarpacki Teresa Kubas-Hul w obecności radnego Sejmiku Województwa Podkarpackiego Wiktora Koby, starosty przeworskiego Dariusza Łapy, wójta gminy Gać Łukasza Pieniążka oraz kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Katarzyny Ignarskiej.
Za ich pomyślność oraz zdrowie wzniesiono toast lampką szampana, gratulując wytrwałości i zasypując serdecznymi życzeniami. Nie zabrakło pamiątkowych zdjęć, słodkiego poczęstunku i muzycznej niespodzianki w postaci koncertu zespołu pod kierownictwem Leszka Kamińskiego.
Małżonkowie nie kryli wzruszenia, wielu z nich udzielił się wzruszający nastrój uroczystości. Ich zaangażowanie i wzajemna miłość wydają się na tyle silne, że pozostaje czekać na kolejną rocznicę świętowaną w tym samym gronie, tym razem diamentową.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Gratulacje! ja swoim dziadkom to po bukiecie z poczty kwiatowej zamawiałam jak złote gody obchodzili
Gratulacje! ja swoim dziadkom to po bukiecie z poczty kwiatowej zamawiałam jak złote gody obchodzili