Reklama

„Złota Synapsa” dla doktora Macieja Kuligowskiego z Przemyśla

Jednym z najważniejszych punktów największej w Polsce konferencji psychiatrycznej pod nazwą „Psychiatria Medforum” było wręczenie prestiżowych ogólnopolskich nagród „Złota Synapsa”. W kategorii „Zasłużony dla psychiatrii” jedną ze statuetek otrzymał doktor nauk medycznych Maciej Kuligowski z Przemyśla. Gratulujemy!

Drugą osobą, która dostąpiła tego szczytu, był wieloletni konsultant krajowy i kierownik Kliniki Psychiatrii w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie prof. Marek Jarema.

Dr n. med. M. Kuligowski jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Przemyślu oraz Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi i Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Od niemal 30 lat związany jest z oddziałem podkarpackim (wcześniej rzeszowskim) Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, którego był prezesem przez dwie kadencje (aktualnie jest wiceprezesem)[paywall]. W latach 2008 – 2018 był konsultantem wojewódzkim na Podkarpaciu. Stworzył jedyny w regionie oddział psychosomatyczny, którego był kierownikiem. Był dyrektorem medycznym Szpitala Psychiatrycznego w Żurawicy, kierownikiem Poradni Zdrowia Psychicznego Szpitala Wojskowego w Przemyślu.

Reklama

Od około 10 lat jest przewodniczącym komitetu organizacyjnego Międzynarodowej Konferencji Naukowo-Szkoleniowej „Bieszczadzkie Dni Psychiatryczne”. Konferencja co roku gości ok. 500 uczestników z całego kraju i najwybitniejszych wykładowców z Polski, Ukrainy, Francji i Słowacji. W 2020 r. była to jedyna na żywo zorganizowana konferencja psychiatryczna w kraju, gdzie ponadto po raz pierwszy omawiano wpływ COVID-19 na zdrowie psychiczne.

Wielkie wyróżnienie

Dr M. Kuligowski od 13 lat kieruje wraz z dr. Jackiem Barketem Podkarpackim Centrum Zdrowia Psychicznego w Przemyślu, którego jest współtwórcą i współwłaścicielem. To jedyne takie miejsce na Podkarpaciu i prawdopodobnie w kraju skupiające: oddział dzienny psychiatryczny, poradnię zdrowia psychicznego, poradnię psychologiczno-psychoterapeutyczną dla dzieci i młodzieży oraz poradnię neurologiczną. Placówka zatrudnia 6 specjalistów psychiatrów, 3 specjalistów neurologów, kilkunastu psychologów i psychoterapeutów oraz terapeutów zajęciowych. Wszystkie świadczenia są bezpłatne dla pacjentów.

– Złota Synapsa to wielkie wyróżnienie dla mnie osobiście i podkarpackiej psychiatrii. Dziękuję doktor Teresie Adamczyk,  prezes podkarpackiego oddziału Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego za poparcie mojej nominacji. Szczególne podziękowania kieruję do doktora Jacka Barketa. Ta nagroda to ukoronowanie mojej 28-letniej pracy jako psychiatry i druga w ciągu kilku dni, bo wcześniej otrzymałem Rubinowe Serce od Fundacji Jerzyk. Dziękuję! – powiedział dr M. Kuligowski.
MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama