5 stycznia br. w gminie Stubno 16 par małżeńskich zostało odznaczonych Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Miła uroczystość została zorganizowana w świetlicy przy OSP w Stubnie. Wzięli w niej udział szacowni jubilaci, ich rodziny i zaproszeni goście.
Medale, w imieniu Prezydenta RP Andrzeja Dudy, wręczył jubilatom wójt gminy Stubno Ryszard Adamski. Życzenia złożyli również poseł na Sejm RP Marek Rząsa, przewodniczący Rady Gminy w Stubnie Tomasz Serafin oraz kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Stubnie Dariusz Dacyk. Co ważne, w uroczystości wzięli udział duchowni dwóch obrządków – proboszcz parafii rzymskokatolickiej w Stubnie ks. Tadeusz Włoch oraz proboszcz parafii prawosławnej w Kalnikowie ks. Bazyli Zabrocki[paywall]. Obecni byli także członkowie rodzin jubilatów. Były kwiaty, prezenty, tort oraz życzenia kolejnych szczęśliwych lat wspólnego życia. Uroczystość ubogacił program artystyczny w wykonaniu młodzieży ze Szkoły Podstawowej ze Stubna oraz zespołu wokalnego „Ale Babki”, działającego przy Kole Gospodyń Wiejskich w Stubnie.
Medale otrzymali:
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze