Reklama

Zmiany dla kierowców na państwowych odcinkach A2 i A4

Od 1 grudnia kierowcy osobówek i motocykli będą mogli korzystać z e-biletu autostradowego.

E-biletu autostradowego to nowa metoda płacenia za przejazdy państwowymi odcinkami A2 i A4. Od 1 grudnia przejazd wszystkich kategorii pojazdów po płatnych odcinkach A2 Konin – Stryków i A4 Wrocław – Sośnica nie będzie wymagał zatrzymywania się przed szlabanem.

Gdzie kupić e-bilet autostradowy?

Można go nabyć w formie stacjonarnej (PKN Orlen, Lotos) lub elektronicznie w nowej aplikacji e-TOLL PL BILET przygotowanej przez Krajową Administrację Skarbową i Ministerstwo Finansów(do pobrania na Google Play i AppStore)


E-bilet autostradowy można kupić z 60-dniowym wyprzedzeniem. Ważny jest 48h od zadeklarowanej daty i godziny rozpoczęcia podróży. Zwrot niewykorzystanego biletu będzie możliwy w taki sam sposób, w jaki bilet zakupiono.

Reklama

Zmiany w organizacji ruchu na A2 i A4

W związku ze zmianą systemu poboru opłat, od 1 grudnia br. na Placach Poboru Opłat (PPO) na autostradach A2 Konin-Stryków oraz A4 Wrocław-Sośnica będzie obowiązywała nowa organizacja ruchu:

Na PPO Styków i PPO Żdżary kierowcy będą korzystać z trzech skrajnych, prawych pasów wjazdowych i wyjazdowych. Z ruchu wyłączone zostaną środkowe pasy na PPO. Na PPO Żernica i PPO Karwiany kierowcy będą korzystać z czterech skrajnych, prawych pasów wjazdowych i wyjazdowych. Z ruchu wyłączone zostaną środkowe pasy na PPO.


Na wszystkich tych odcinkach autostrad nie będzie już możliwości pobrania biletu kartonikowego w bileterkach ani opłacenia przejazdu w kiosku u inkasenta.


san
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama