Od 1 grudnia kierowcy osobówek i motocykli będą mogli korzystać z e-biletu autostradowego.
E-biletu autostradowego to nowa metoda płacenia za przejazdy państwowymi odcinkami A2 i A4. Od 1 grudnia przejazd wszystkich kategorii pojazdów po płatnych odcinkach A2 Konin – Stryków i A4 Wrocław – Sośnica nie będzie wymagał zatrzymywania się przed szlabanem.
Można go nabyć w formie stacjonarnej (PKN Orlen, Lotos) lub elektronicznie w nowej aplikacji e-TOLL PL BILET przygotowanej przez Krajową Administrację Skarbową i Ministerstwo Finansów(do pobrania na Google Play i AppStore)
E-bilet autostradowy można kupić z 60-dniowym wyprzedzeniem. Ważny jest 48h od zadeklarowanej daty i godziny rozpoczęcia podróży. Zwrot niewykorzystanego biletu będzie możliwy w taki sam sposób, w jaki bilet zakupiono.
Zmiany w organizacji ruchu na A2 i A4
W związku ze zmianą systemu poboru opłat, od 1 grudnia br. na Placach Poboru Opłat (PPO) na autostradach A2 Konin-Stryków oraz A4 Wrocław-Sośnica będzie obowiązywała nowa organizacja ruchu:
Na PPO Styków i PPO Żdżary kierowcy będą korzystać z trzech skrajnych, prawych pasów wjazdowych i wyjazdowych. Z ruchu wyłączone zostaną środkowe pasy na PPO. Na PPO Żernica i PPO Karwiany kierowcy będą korzystać z czterech skrajnych, prawych pasów wjazdowych i wyjazdowych. Z ruchu wyłączone zostaną środkowe pasy na PPO.
Na wszystkich tych odcinkach autostrad nie będzie już możliwości pobrania biletu kartonikowego w bileterkach ani opłacenia przejazdu w kiosku u inkasenta.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze