W połowie kwietnia w Komendzie Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Przemyślu odbyła się uroczystość z okazji oddania do użytku zmodernizowanych pomieszczeń służbowych.
Komendant Komendy Regionalnej SOK w Przemyślu Jerzy Brodowski w swoim wystąpieniu zaznaczył, że modernizacja pomieszczeń zajmowanych przez Komendę Regionalną poprawiła komfort służby funkcjonariuszy oraz kandydatów do służby w SOK.
To właśnie w Przemyślu każdego roku[paywall] ośrodek szkoleniowy przygotowuje do służby około 100 przyszłych funkcjonariuszy. Uczą się oni umiejętności z zakresu taktyk i technik interwencji, budowy broni palnej i strzelectwa, posługiwania się paralizatorami i innymi środkami przymusu bezpośredniego. Zdobywają również wiedzę dotyczącą przepisów prawnych oraz z zakresu bezpieczeństwa infrastruktury krytycznej, transportu kolejowego, udzielania pierwszej pomocy.
Komendant mówił też o wprowadzonych ostatnio zmianach organizacyjnych, które dostosowały obszar działania Komend Regionalnych SOK do podziału administracyjnego kraju. Doprowadziło to do uporządkowania organizacji w zakresie wspólnych działań na rzecz bezpieczeństwa, prowadzonych przy współpracy z organami administracji rządowej i samorządowej oraz innymi służbami mundurowymi. W praktyce oznacza to, że wojewoda podkarpacki w sytuacji zagrożenia będzie współpracował z jednym komendantem regionalnym SOK, co ułatwia skoordynowanie działań.

fot.Jacek Szwic
Komendant Komendy Regionalnej SOK w Przemyślu, Jerzy Brodowski składa meldunek Komendantowi Głównemu SOK Józef owi Hałykowi.
Komendant Główny SOK Józef Hałyk podkreślił, że efektywność służby oprócz zaangażowania funkcjonariuszy w dużej mierze zależy od nowoczesnej techniki. Na przykład
od wdrożeniu nowoczesnych systemów informatycznych, między innymi geo-lokalizacji patroli pieszych i zmotoryzowanych, co pozwoli dyżurnym na skierowaniu na miejsce zdarzenia patrolu, który akurat jest najbliżej. Informatyzacja i modernizacja obiektów SOK obejmuje wszystkie jednostki wykonawcze służby na terenie całego kraju i funkcjonariusze mają dostęp do systemów i baz danych, z których do niedawna korzystała jedynie policja i inne służby.
W uroczystości udział wzięli: metropolita przemyski ks. abp Adam Szal, Komendant Główny Straży Ochrony Kolei dr inż. Józef Hałyk, przewodniczący Sejmowej Komisji Infrastruktury Bogdan Rzońca, wicewojewoda podkarpacki Lucyna Podhalicz, członek Zarządu Województwa Podkarpackiego Piotr Pilch, komendanci służb mundurowych, przedstawiciele władz samorządowych oraz funkcjonariusze SOK.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.https://www.youtube.com/watch?v=V0JKqYu7_Ds
Teraz tylko PISoBOLSZEWIA wstawi ławki dla podróżnych do holu dworca i będzie git.
Oportunizm pana H. nie zna granic. Nepotyzm i kolesiostwo to wizytówka SOK. Polecam onet.pl dot. SOK.
https://www.youtube.com/watch?v=V0JKqYu7_Ds
Teraz tylko PISoBOLSZEWIA wstawi ławki dla podróżnych do holu dworca i będzie git.
Oportunizm pana H. nie zna granic. Nepotyzm i kolesiostwo to wizytówka SOK. Polecam onet.pl dot. SOK.