1 stycznia br. w Mielniku w województwie podlaskim doszło do dramatycznych zdarzeń, podczas których jeden z żołnierzy (patrolujących granicę polsko-białoruską w ramach operacji „Bezpieczne Podlasie”) oddał strzały w kierunku samochodu osobowego. Jak się okazało jest nim 24-letni żołnierz, który służył w 3. Batalionie Strzelców Podhalańskich w Gniewczynie Łańcuckiej (gmina Tryńcza), wchodzącym w skład 18. Dywizji Zmechanizowanej w Siedlcach. Najprawdopodobniej był pijany.
Do zdarzenia doszło w Nowy Rok, ok. godziny 15. Żołnierz samowolnie oddalił się z rejonu obozowiska z bronią służbową i oddał strzały w kierunku samochodu, którym jechał mężczyzna z 13-letnią córką. Następnie uciekł do pobliskiego lasu.
– taką informację w specjalnie wydanym komunikacie przekazało Dowództwo Operacyjne Sił Zbrojnych. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Żandarmeria Wojskowa w Białymstoku.
Dzisiaj, 2 stycznia br., znanych jest nieco więcej szczegółów. Okazało się, że 24-latek to były już żołnierz 3. Batalionu Strzelców Podhalańskich w Gniewczynie Łańcuckiej (gmina Tryńcza). Jednostki, która formowana była w Przemyślu, ale od wielu miesięcy mająca swoją siedzibę we wspomnianej Gniewczynie Łańcuckiej. 3. BSP jest częścią 21. Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie, która z kolei wchodzi w skład 18. Dywizji Zmechanizowanej w Siedlcach.
24-latek został zawieszony w obowiązkach służbowych i grozi mu wydalenie ze służby wojskowej. Z najnowszych ustaleń RMF FM wynika, że żołnierz doprowadził do zatrzymania samochodu, oddając kilka strzałów w powietrze. Gdy przestraszona nastolatka w popłochu opuściła auto, jej ojciec ruszył z impetem. Najprawdopodobniej pijany 24-latek zaczął strzelać w jego kierunku. Fotele na tylnym siedzeniu, na których chwilę wcześniej siedziała 13-letnia dziewczynka, zostały kilkukrotnie przestrzelone. 24-latek opróżnił niemal cały magazynek karabinu „Grot”.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.A w Przemyślu przypadkiem nie jest piąty batalion???
A w Przemyślu przypadkiem nie jest piąty batalion???