Kolejny mural patriotyczny, tym razem poświęcony żołnierzom niezłomnym miałby powstać na elewacji kamienicy stojącej u zbiegu ulic Jana Pawła II i Konarskiego. Z inicjatywą wystąpiła jarosławska Fundacja „Kreatywność Pro Bono”. Trwa zbiórka pieniędzy na ten cel.
– Mural ma na celu upamiętnienie żołnierzy niezłomnych – mówi pomysłodawca przedsięwzięcia Piotr Kozak.
Stworzenie muralu przedstawiającego rotmistrza Witolda Pileckiego, generała Augusta Fieldorfa, majora Zygmunta Szendzielarza, majora Franciszka Przysiężniaka oraz sanitariuszkę Danutę Siedzikównę opatrzonego cytatem z „Przesłania Pana Cogito” Zbigniewa Herberta: „Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach...” to nie jest temat nowy.
Pierwsze przymiarki do wykonania malowidła fundacja wykonywała jeszcze w 2017 roku. Wówczas do realizacji nie doszło, ale P. Kozak wierzy, że tym razem uda się przedsięwzięcie sfinalizować.
– Fundusze na mural gromadzimy ze zbiórek, nie prosimy o pieniądze samorządowe czy państwowe – zastrzega P. Kozak.
Na popularnym portalu crowdfoundingowym trwa zbiórka środków. Dotychczas pomysł wsparło 26 darczyńców kwotą niespełna 2 tysięcy złotych. Do zakładanego celu zbiórki, 20 tys. zł, jeszcze trochę brakuje. Można ją zasilić tutaj
Równolegle na Facebooku trwa tzw. muralchallenge. Jego zasady są proste: osoby nominowane wpłacają dowolną kwotę na mural patriotyczny, dodają swoje zdjęcie w barwach narodowych na swoją tablicę z informacją o akcji, a na koniec nominują do wykonania zadania kolejne 3 osoby.
Na razie zakończenie zbiórki przewidziane jest na koniec wakacji, a wykonanie malowidła mogłoby zostać przeprowadzone niedługo potem. – Liczę na to, że finalnie, po zebraniu pieniędzy, mural powstanie we wrześniu tego roku – podsumowuje P. Kozak.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze