17/07/2025 | Autor: Życie Podkarpackie | źródło: zycie.pl
Arboretum w Bolestraszycach to prawdziwy skarb przyrody i kultury Podkarpacia. Marszałek Władysław Ortyl podziękował za wysiłek i zaangażowanie w stworzenie tego idyllicznego ogrodu. Podczas uroczystości otwarto dwie wystawy i wręczono pamiątkowy herb województwa. Arboretum, powstałe w 1975 roku, to miejsce nauki, historii i piękna, przyciągające rocznie tysiące odwiedzających.
Fot. Krzysztof Witek/UMWP
Marszałek Władysław Ortyl złożył na ręce dyrektora placówki dr hab. Narcyza Pióreckiego pamiątkowy herb województwa. Fot. Krzysztof Witek/UMWP
W jubileuszowych uroczystościach uczestniczyli m.in.: marszałek Władysław Ortyl oraz wicemarszałek Piotr Pilch, radny województwa Mirosław Majkowski, wicewojewoda podkarpacki Wiesław Buż oraz szefowie jednostek kultury z całego regionu. Fot. Krzysztof Witek/UMWP
Fot. Krzysztof Witek/UMWP
Koncert muzyki klasycznej przygotował kwartet Mattina w składzie: Kacper Solarz (skrzypce), Julia Pacyna (skrzypce), Hanna Targowska (altówka) i Urszula Jarosz (wiolonczela). Fot. Krzysztof Witek/UMWP