Groźby, zastraszanie, agresja, zapowiedzi zemsty, rynsztokowy język, wulgarne wpisy na portalach społecznościowych – to tylko niektóre z elementów, które – zdaniem przemyskich radnych Prawa i Sprawiedliwości – są „odpowiedzią” środowisk związanych z ugrupowaniami, które do tej pory dzieliły i rządziły w Radzie Miejskiej w Przemyślu, na utratę większości. – To niedopuszczalne. Wszelkie granice zostały przekroczone. Sprawę zgłosiliśmy na policję i do prokuratury – powiedział podczas konferencji prasowej (9 czerwca br.) przewodniczący rady Maciej Kamiński.
Spotkanie z dziennikarzami odbyło się z udziałem wicemarszałka województwa podkarpackiego, przemyślanina Piotra Pilcha oraz radnych PiS z Przemyśla (M. Kamiński, Daniel Dryniak, Andrzej Berestecki i Wojciech Rzeszutko). Tematem przewodnim były oczywiście wydarzenia, które rozegrały się podczas 34. sesji Rady Miejskiej w Przemyślu[paywall].
– To, co można było zauważyć podczas relacji na żywo w internecie, było tylko małym ułamkiem tego, co tak naprawdę działo się przez tych kilka godzin w kuluarach. Zastraszanie, niecenzuralne słowa kierowane przez innych radnych do nas, obrażanie, bulwersujące ataki „dżentelmenów” na radną niezależną przy wsparciu pań radnych z koalicji! Wchodzenie w życie prywatne, rodzinne może doprowadzić do najgorszego – powiedział radny D. Dryniak. – I to był właśnie ten styl, jakim do tej pory zarządzano miastem i radą. To bezpardonowe ataki, szydzenie i wyśmiewanie. To w końcu pycha, która doprowadziła do tego, że radni, których bardzo wiele dzieli, wspólnie zagłosowali i zmienili układ sił w radzie. Nie ma nic nadzwyczajnego w tym, że opcja rządząca straciła większość. Ale styl, w jakim ci dają upust emocjom, nie potrafiąc się z tym pogodzić, jest żenujący i przejdzie do historii tej rady. Czegoś takiego na tej sali jeszcze nie było – dodał.
– W ciągu kilku ostatnich dni nasiliły się ataki zarówno na mnie, jak i moich najbliższych. Straszenie, groźby, naruszanie dóbr osobistych. Nie dam się zastraszyć. Spotykam się z takimi sytuacjami, że poważnie się boję o zdrowie swoje i najbliższych, a nawet życie. Pojawił się rynsztokowy hejt. Jesteśmy osobami publicznymi i pewne rzeczy musimy wziąć na klatę. Ale jeśli dochodzi do sytuacji, że owe wpisy mocno uderzają w godność człowieka, nawołują do mowy nienawiści, to nie pozostanie bez zdecydowanej reakcji. Chodzi o wpisy, których inicjatorami są także osoby publiczne! – powiedział przewodniczący rady Maciej Kamiński. – Złożyliśmy w tej sprawie oficjalne zawiadomienie na policję i do prokuratury. I będziemy systematycznie zgłaszać, jeśli podobne sytuacje będą się powtarzać. Apeluję do wszystkich moich oponentów o merytoryczną dyskusję – zachęcił.
– Zmiany w przemyskiej radzie odbiły się głośnym echem w całej Polsce. Od razu dodam, że nie zawiązała się żadna koalicja z SLD czy Regią Civitas. Tym radnym po prostu nie odpowiadał dotychczasowy styl pracy rady. Miał być konsensus, wspólna praca na rzecz mieszkańców, a prowadzona była duża polityka, na którą w samorządach lokalnych nie ma miejsca. Brak było inicjatyw ze strony prezydenta, jak i radnych koalicji. Brakowało nowych pomysłów na miasto. Trwał marazm. Podkreślę jednak, że to Wojciech Bakun jest prezydentem miasta i rządzi nim dalej! Jest najważniejszą osobą w mieście. Wybór pana Kamińskiego na przewodniczącego nieźle rokuje na dobrą współpracę z samorządem województwa podkarpackiego i rządem. Tych kontaktów było do tej pory bardzo mało. Cały czas jestem otwarty na rozmowy z władzami Przemyśla – zapewnił wicemarszałek województwa podkarpackiego Piotr Pilch.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.To malutki wystarszony chłopczyk,który może wychodzic z domu tylko z mamusią trzymając się spódnicy gdzie w razie zagrozenia może się skryćNawet do samodzielnej zabawy bez mamusi w piaskownicy się nie nadaje.Podobnyprzypadek mamy na Żoliborzu gdzie wystraszony chłopczyk krył się za spodnicą mamusi a po jej odejściu dano mu kosztowną ochronę
Słowa prawdy o sobie i swoim niegodnym postępowaniu przewodniczący Kamiński uważa za mowę nienawiści? Zaiste.
Tadeusz już ci pisałem że POza tym wszyscy zdrowi oprócz ciebie
najlepszą formą obrony jest atak,wiadomo polityka ta duża imta pomniejsza ciągnie za sobą bycia na świeczniku a co za tym idzie trzeba byc wporzadku a jak sie nie jest to trza się codziennie mierzyc z opluwaniem siebie a wieczorem skutecznie sie z tego myc , a pan zeby zamknąc pysk krytykantom zatrudnia do tego bogu ducha winną prokurature i policję jakby co innego nie mieli do roboty.Panie przewodniczący wez przykład z PANA Kuchcinskiego celowo z dużej litery tak jak on został opluty i głupoty rożni na niego gadali to z tego co wiem nie zaprzęgał do tego wymiaru sprawiedliwości.Zle chłopie zaczynasz a tym bardziej ze krytykanta powoli stajesz się krytykowany...a tak nawiasem to trza panie działać trawa nie koszona np. na obwodnicy chyba ze bedą sianokosy i bedziecie siano sprzedawać koniom ,ten pana ochroniarz jak jedzie z pracy z ul. sobotki to nie widzi ze przy skrzyzowaniu sobotki z herburtow działka nie wykoszona trawa wysoka nie widac co i jak jedzie od strony Pikulic dojdzie do tragedii jak nikt tego nie wykosi nad sanem tez lipa itd.się zaczyna ta karuzela z pretensjami...może ten komentarz to tez obelżywa grożba ,nie tylko płacę podatki i mogę mowić prawde ale jak będzie to zobaczymy czy mogę mowić prawdę czy nie wszystko się okaże czy otrzymam za ten post wezwanie na Waygarta
a może obywatele tego miasta maja dość tego co robi PIS w Polsce a teraz razem z wyrzutkami z SLD w Przemyślu ? A może maja dość konfiturek ,które Pan radny konsumował na każdym kroku swej kariery politycznej .A może teraz są to głosy młodych ,którzy widzą jak kraj idzie w ruinę a Pan radny dostaje kolejne stołki ? A może babcie salezjańskie przestały popierać Pana radnego ? Pan radny musi zajrzeć w głąb swej duszy i odpowiedzieć czy moralność i etyka są mu obce czy nie
Tak naprawdę to oni się "Boją o koryto swoje i swoich bliskich", miasto i mieszkańcy są daleko.... mdli mnie jak na nich patrzę
A dlaczego Tadeuszu z mamusia?Nie lubisz tatusiow ? Czyzby Doktor mial racje?Masz problem?
Wszędzie ten pan Kamiński, boję się, że jak otworzę szafę to też go znajdę, jest naszą lokalną Rozenek-Majdan!
Pewnie się nie znam, nie mam takiego wykształcenia, kompetencji, i obycia jak Pan Kaminiński, ani takich znajomości ale wydaje mi się że ludzie na nich głosują żeby wspólnie działali na rzecz miasta a nie uprawiali jakieś wojenki, podstawiali sobie nogi i szukali haków na wzajem. Żenada ale myślę że oni to doskonale to rozumieją, nie przeszkadza im że ludzie na nich plują... twierdzą że to deszcz pada i biegną po dietę układy i stanowiska po prostu brak ambicji. Założę się że gdyby PRL trwał nadal to siedzieliby w tym samym gronie z proporczykiem PZPR na stole.
Tadeusz i Pjoter =W punkt to możecie cmoknąć tego chłopczyka z żoliborza
"wiecie" rozumiecieLudzie powiadają,ze ten chłopczyk z Żoliborza w poprzednim wcieleniu to balbina,tak,że rozumiem Twoje odbytnicze zainteresowania
Czy tych panów nie obowiązują przepisy sanitarne dotyczące zachowania odległości od siebie?
Nie bo ich ból jest większy niż mój :)
wirusa do wyborow nie ma ..bedzie po wyborach haha kazdy bez maseczki i rygoru sanitarnego
PiS to "wypisz wymaluj" PRL bis ... z cenzurą, twarzą komunistycznego prokuratora Piotrowicza aktualnie w Trybunale Konstytucyjnym i innymi towarzyszami, neofitami oraz byłymi " TW".
Zaczynam bać się o Przemyśl, gdy czytam o tym Asie. Na szczęście na wybory nie będziemy czekać dekadami. A ten As, ciekawe. może po wyborach zostać gołym waletem.
Panie Kamiński, Pana "bliscy" jak Pan nazywa Panią Monikę i jej dzieci, to czyjaś rodzina! Nie masz Pan moralnego kaca, że wchrzaniłeś się Pan pomiędzy wódkę, a zakąskę? Faktycznie masz się czego bać! Wkurzonego męża!
W tym pięknym mieście żyje wielu uczciwych ludzi, którzy kochają ten gród. Niestety cały czas ktoś obrzydza im wzięcie udziału w decydowaniu o losach tego miasta. Kto się odważy zasiąść obok ludzi, którym obca jest moralność, etyka czy nawet przykazania kościelne? Upadek dobrych obyczajów jest o stokroć gorszym, niż pusta kasa. Jeszcze nigdy nie było takiego bagna jak obecnie. To nie casting do filmu dla dorosłych. Tutaj ważą się losy miasta! Jak znam życie, niebawem i tak hipokryci zasiądą w pierwszych ławkach. Będą udawać świętych. Karma wraca. Pamiętajcie.
a mnie tak po ludzku jest go żal,ile hejtu na jego wylano,opamietajcie sie ludzie
Tadeusz,jednym słowem zdradziłeś się,żeś Ubek PO obniżonej emeryturze,dlatego nie na rękę Ci ten chłopczyk z Żoliborza,a to słowo to< rozumiecie> towarzysze.
Do scd.Zgadzam sie z Toba.Tacy właśnie tu mieszkają co lubią hejtowac.Przykre , bo to każdego moze spotkać.Ale sa i tacy którzy gratulują.Jesli to przetrzyma i da rade , to znaczy , ze nadaje sie na prawdziwego polityka.Jedni mu pomagają a drudzy hejtuja.Odnoszę coraz większe wrażenie, ze niektórzy widza w nim zagrożenie i hejtuja ze strachu, bo to ich ostatnia deska ratunku.Gdzie jest granica?Szok!
I do not know what to say really what you share very well and useful to the community, I feel that it makes our community much more developed, thanks temple run
No to kiedy dymisja "Bohuna"?? I nowe wybory?
czy pisanie o raczej mało honorowych ostatnich posunięciach tego pana w RM nazywasz HEJTEM ?? Nie tego oczekujemy my mieszkańcy od radnych - partyjnych przepychanek , brania diet radnej-bez pracy i prywatnych ambicji stołkowych. Mówienie tego co się ludziom nie podoba bo za to płacą to jest hejt??
Kariera Nikodema Dyzmy doskonale pokazuje mechanizmy kierujące "ełytami" władzy w Polsce.W naszym mieście staje się to rzeczywistością.Prorocze sny Dołęgi urzeczywistniają się.
Mam pytanie. Ten Kamiński ma w ogóle jakąś szkołę skończoną? Czy się po prostu pcha i jest z PiSu?
"Tajne komplety" na lokalnej "sorbonie" ? Nieważne. Ważne, że towarzysz zgadza się z linią programową i "przekazem" partii oraz jej "bonza" z Nowogrodzkiej.
wiecie 195.136.179.107 16 godzin temu Tadeusz i Pjoter =W punkt to możecie cmoknąć tego chłopczyka z żoliborzaDziękuję nie skorzystam. Jestem hetero. To powiadasz, że ten z żoliborza to gej?
Pjoter 85.89.174.196 30 minut temuwiecie 195.136.179.107 16 godzin temuTadeusz i Pjoter =W punkt to możecie cmoknąć tego chłopczyka z żoliborzaDziękuję nie skorzystam. Jestem hetero. To powiadasz, że ten z żoliborza to gej? POwiadam że ten Twój Rudy 102 to to hooj bez jaj.
Nie obowiązują, bo to przedstawiciele jedynie słusznej partii, ludzie z wyższej półki, znacznie wyższego sortu niż ten, który nie sprzyja PiS , czyli jest chamską hołotą - jak to trafnie ocenił I sekretarz KC PiS tow. Jarosław Zbawiciel.
Hejt był i będzie a Pan niech robi swoje Panie Przewodniczący ! Brawo już nie takie pomyje były i dał Pan radę !
Pjoter jeśli twierdzisz,że ten z Żoliborza to gej,to co POwiesz o tym Ryżym co liże zdradziecką mordą wędzoną Makrelę.
Piszesz z autopsji lewaku? Importowany komunista czy rodzimy? A jak ma sie rodzina i wukowie z ORMO
Napisz to jeszcze raz ,ale po polsku.
Ukrainskie hordy nie moga odzalowac Koryta. Dlatego Kaminski jest niedobry i to wszystko na ten temat .Mam nadzieje, ze w przyszlosci Przemyslanie odstawia grila i pojda glosowac, tym razem na Polakow.
Nie ma złych i dobrych narodów, są tylko źli i dobrzy ludzie.
Prokurator do scdwystarczy oglądać sesje Rady Miejskiej i wszystko jasne. Dla hmmm czego ? -splendoru, kasy, samozadowolenia można wszystkich zmasakrować i to robi pan Kariera Słuszna. Czy wiedza tego pana predysponuje go do objęcia chociażby funkcji dyr WORD w Przemyślu? Przecież ma tylko prawko na traktor, kim zarządzał oprócz siebie, kobietami no i .... A tak nawiasem każdemu wolno robić przewroty czerwcowe, a czemu nie? Oczekuję, że moje miasto jak czarodziejską różdżką pan PIS, protegowany na pewno nie za wiedzę uczyni, że wszyscy będziemy tu szczęśliwi pomimo zadłużenia milionowego jakie nam na urodziny przekazała poprzednia władza z chomą na czele. Fajnie panie choma uciec kiedy miasto płonie, prawda, że cudownie? Panie kaminski więc do roboty, przewodniczący to jak prezydent dzieli , rozdaje, zarabia i urabia sobie zwolenników i co jest niepodważalne jest moralnie nieskazitelny! I tak dla uspokojenia pana psychiki ,nikt pana nie ruszy , nikt nie chce zapachu.
i hooj - masz rację!!!!!!!!!!! Ale ochrona musi być, bo partyjniacy obecni lubią blichtr i władzę. Kiedyś była dekomunizacja a teraz nas czeka depisyzacja.
A są jeszcze jacyś "prawdziwi" Polacy w naszym mieście, czy już wszyscy powymierali? Z prawdziwków można tolerować jedynie grzyby, królu złoty. Szczególnie w miastach przygranicznych, wielokulturowych - takich jak nasze.
M. Kamiński, czyli historia od marnego polityka do durnia?
To straszne XD
To malutki wystarszony chłopczyk,który może wychodzic z domu tylko z mamusią trzymając się spódnicy gdzie w razie zagrozenia może się skryćNawet do samodzielnej zabawy bez mamusi w piaskownicy się nie nadaje.Podobnyprzypadek mamy na Żoliborzu gdzie wystraszony chłopczyk krył się za spodnicą mamusi a po jej odejściu dano mu kosztowną ochronę
W punkt.