Reklama

– Boję się o życie swoje i bliskich – twierdzi przewodniczący rady Maciej Kamiński

Groźby, zastraszanie, agresja, zapowiedzi zemsty, rynsztokowy język, wulgarne wpisy na portalach społecznościowych – to tylko niektóre z elementów, które – zdaniem przemyskich radnych Prawa i Sprawiedliwości – są „odpowiedzią” środowisk związanych z ugrupowaniami, które do tej pory dzieliły i rządziły w Radzie Miejskiej w Przemyślu, na utratę większości. – To niedopuszczalne. Wszelkie granice zostały przekroczone. Sprawę zgłosiliśmy na policję i do prokuratury – powiedział podczas konferencji prasowej (9 czerwca br.) przewodniczący rady Maciej Kamiński.

Spotkanie z dziennikarzami odbyło się z udziałem wicemarszałka województwa podkarpackiego, przemyślanina  Piotra Pilcha oraz radnych PiS z Przemyśla (M. Kamiński, Daniel Dryniak, Andrzej Berestecki i Wojciech Rzeszutko). Tematem przewodnim były oczywiście wydarzenia, które rozegrały się podczas 34. sesji Rady Miejskiej w Przemyślu[paywall].

– To, co można było zauważyć podczas relacji na żywo w internecie, było tylko małym ułamkiem tego, co tak naprawdę działo się przez tych kilka godzin w kuluarach. Zastraszanie, niecenzuralne słowa  kierowane przez innych radnych do nas, obrażanie, bulwersujące ataki „dżentelmenów” na radną niezależną przy wsparciu pań radnych z koalicji! Wchodzenie w życie prywatne, rodzinne może doprowadzić do najgorszego – powiedział radny D. Dryniak. – I to był właśnie ten styl, jakim do tej pory zarządzano miastem i radą. To bezpardonowe ataki, szydzenie i wyśmiewanie. To w końcu pycha, która doprowadziła do tego, że radni, których bardzo wiele dzieli, wspólnie zagłosowali i zmienili układ sił w radzie. Nie ma nic nadzwyczajnego w tym, że opcja rządząca straciła większość. Ale styl, w jakim ci dają upust emocjom, nie potrafiąc się z tym pogodzić, jest żenujący i przejdzie do historii tej rady. Czegoś takiego na tej sali jeszcze nie było – dodał.

Reklama

Nie dam się zastraszyć!

– W ciągu kilku ostatnich dni nasiliły się ataki zarówno na mnie, jak i moich najbliższych. Straszenie, groźby, naruszanie dóbr osobistych. Nie dam się zastraszyć. Spotykam się z takimi sytuacjami, że poważnie się boję o zdrowie swoje i najbliższych, a nawet życie. Pojawił się rynsztokowy hejt. Jesteśmy osobami publicznymi i pewne rzeczy musimy wziąć na klatę. Ale jeśli dochodzi do sytuacji, że owe wpisy mocno uderzają w godność człowieka, nawołują do mowy nienawiści, to nie pozostanie bez zdecydowanej reakcji. Chodzi o wpisy, których inicjatorami są także osoby publiczne! – powiedział przewodniczący rady Maciej Kamiński. – Złożyliśmy w tej sprawie oficjalne zawiadomienie na policję i do prokuratury. I będziemy systematycznie zgłaszać, jeśli podobne sytuacje będą się powtarzać. Apeluję do wszystkich moich oponentów o merytoryczną dyskusję – zachęcił.

– Zmiany w przemyskiej radzie odbiły się głośnym echem w całej Polsce. Od razu dodam, że nie zawiązała się żadna koalicja z SLD czy Regią Civitas. Tym radnym po prostu nie odpowiadał dotychczasowy styl pracy rady. Miał być konsensus, wspólna praca na rzecz mieszkańców, a prowadzona była duża polityka, na którą w samorządach lokalnych nie ma miejsca. Brak było inicjatyw ze strony prezydenta, jak i radnych koalicji. Brakowało nowych pomysłów na miasto. Trwał marazm. Podkreślę jednak, że to Wojciech Bakun jest prezydentem miasta i rządzi nim dalej! Jest najważniejszą osobą w mieście. Wybór pana Kamińskiego na przewodniczącego nieźle rokuje na dobrą współpracę z samorządem województwa podkarpackiego i rządem. Tych kontaktów było do tej pory bardzo mało. Cały czas jestem otwarty na rozmowy z władzami Przemyśla – zapewnił wicemarszałek województwa podkarpackiego Piotr Pilch.
mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    piotrek.rudi_772 2020-06-10 18:37:36

    To straszne XD

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Tadeusz - niezalogowany 2020-06-10 18:38:18

    To malutki wystarszony chłopczyk,który może wychodzic z domu tylko z mamusią trzymając się spódnicy gdzie w razie zagrozenia może się skryćNawet do samodzielnej zabawy bez mamusi  w piaskownicy się nie nadaje.Podobnyprzypadek mamy na Żoliborzu  gdzie  wystraszony chłopczyk krył się za spodnicą mamusi a po jej odejściu  dano mu kosztowną ochronę 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    piotrek.rudi_772 2020-06-10 18:39:27

    W punkt.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama