Od 24 lutego 2022 roku bez przerwy obowiązują tzw. stopnie alarmowe. Premier Mateusz Morawiecki ponownie podpisał przedłużające je zarządzenie. Tym razem obowiązuje do 31 maja br.
Stopnie alarmowe są sygnałem przede wszystkich dla służb i to one powinny znać dokładny zakres ich obowiązywania, bo muszą być gotowe do działania. Rolą przeciętnego Kowalskiego jest zachowanie czujności, informowanie służb po zaobserwowaniu podejrzanych zdarzeń i stosowanie się do ich poleceń.
Stopnie, jakie w dalszym ciągu obowiązują, to trzeci stopień Charlie-CRP i drugi stopień alarmowy Bravo na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz wobec polskiej infrastruktury energetycznej, która mieści się poza granicami kraju.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze