Partię można wygrać wykonując zaledwie 2 ruchy. Może one jednak liczyć nawet 5949 posunięć. Przeciwnicy mogą również znaleźć się w obopólnym zunzwangu (żaden z wykonanych ruchów nie poprawi sytuacji gracza- przyp.red.), a niektóre szachownice poza standardowymi figurami zaskoczą wielu kanclerzem i arcybiskupem.

Wielu, ale nie wszystkich. Z pewnością wiedzę tę posiadają szachowi mistrzowie, którzy zechcą zgłosić się do udziału w Eko- Logicznym Turnieju Szachowym, który będzie miał miejsce w sobotę 20 sierpnia na Rynku Starego Miasta w Przemyślu.
Organizatorzy- Fundacja Odzyskaj Środowisko, Urząd Miasta Przemyśla i Sportowo Kulturalny Klub Szachowy informują, że turniej będzie rozgrywany systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund po 10 minut dla zawodnika. Startować będzie można w 4 kategoriach: dzieci do lat 7, dzieci w wieku 8-12 lat, uczestnicy od 13 do 18 lat i dorośli po 18 roku życia.
Udział w turnieju jest bezpłatny, a na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.
Wydarzenie realizowane jest w projekcie „Safe City- Bezpieczne Miasto Przemyśl, jako element koncepcji Smart City”. Start o godzinie 10. Wcześniejsze zapisy tego samego dnia pomiędzy 9 a 9:30.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze