Już po raz 4. w Szkole Podstawowej im. Władysława Ważnego w Sośnicy odbędzie się Memoriał Szachowy Antoniego Ptasznika.
Impreza rozpocznie się w niedzielę, 23 listopada o g. 9. Uczestnicy będą rywalizować w systemie szwajcarskim na dystansie 9 rund (tempo 10 minut na partię plus 5 sekund na ruch), w dwóch kategoriach: grupa A (open) oraz grupa B (rocznik 2010 i młodsi). Najlepsi trzej zawodnicy w obydwu grupach z każdej z dyscyplin otrzymają puchary i nagrody rzeczowe.
Memoriały szachowe to turnieje organizowane ku pamięci wybitnych szachistów, działaczy lub miłośników tej gry, którzy zasłużyli się dla rozwoju szachów. Celem takich zawodów jest nie tylko upamiętnienie danej osoby, ale także popularyzacja szachów i integracja środowiska szachowego. Turnieje te często przyciągają zarówno zawodników profesjonalnych, jak i amatorów, a ich formuła może być różna – od klasycznych partii po szybkie i błyskawiczne rozgrywki. W tym przypadku memoriał ma na celu uhonorowanie Antoniego Ptasznika – lokalnego działacza sportowego, wielkiego propagatora szachowego.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze