Reklama

Pasjonaci królewskiej gry spotkali się w Sośnicy [ZDJĘCIA]

W niedzielę, 23 listopada, w Szkole Podstawowej im. kpt. Władysława Ważnego w Sośnicy odbył się IV Memoriał Szachowy im. Antoniego Ptasznika. To turniej, który już na stałe zagościł w kalendarzu wydarzeń gminy Radymno.

Wydarzenie poświęcone pamięci lokalnego działacza sportowego i wieloletniego propagatora szachów Antoniego Ptasznik, jak co roku zachęciło do rywalizacji wielu miłośników „królewskiej gry”. W tegorocznych zmaganiach udział wzięło ponad 50 osób, które rywalizowały w dwóch kategoriach: Grupa B Junior oraz Grupa Open. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwał Maciej Woźniak – sędzia klasy państwowej, członek zarządu Podkarpackiego Związku Szachowego. W kategorii Open, na najwyższym stopniu uplasował się Tomasz Lach. Tuż za nim – Jacek Michalski. Trzecie miejsce w tej kategorii należy do Janusza Dyrkacza. W kategorii B Junior najlepszy okazał się Piotr Lubczyński. Drugie miejsce zajął Hubert Płocica, a trzecie Ksawery Leśko. Jak podkreśla radymniański samorząd: „to zaangażowanie oraz dbałość o każdy szczegół Anety Łysy – dyrektor Szkoły Podstawowej w Sośnicy sprawiły, że memoriał ponownie odbył się na najwyższym poziomie organizacyjnym”.

Reklama

W memoriale wzięło udział ponad 50 uczestników, którzy w „królewskiej grze” rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 09/12/2025 19:44
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama