W niedzielę, 23 listopada, w Szkole Podstawowej im. kpt. Władysława Ważnego w Sośnicy odbył się IV Memoriał Szachowy im. Antoniego Ptasznika. To turniej, który już na stałe zagościł w kalendarzu wydarzeń gminy Radymno.
Wydarzenie poświęcone pamięci lokalnego działacza sportowego i wieloletniego propagatora szachów Antoniego Ptasznik, jak co roku zachęciło do rywalizacji wielu miłośników „królewskiej gry”. W tegorocznych zmaganiach udział wzięło ponad 50 osób, które rywalizowały w dwóch kategoriach: Grupa B Junior oraz Grupa Open. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwał Maciej Woźniak – sędzia klasy państwowej, członek zarządu Podkarpackiego Związku Szachowego. W kategorii Open, na najwyższym stopniu uplasował się Tomasz Lach. Tuż za nim – Jacek Michalski. Trzecie miejsce w tej kategorii należy do Janusza Dyrkacza. W kategorii B Junior najlepszy okazał się Piotr Lubczyński. Drugie miejsce zajął Hubert Płocica, a trzecie Ksawery Leśko. Jak podkreśla radymniański samorząd: „to zaangażowanie oraz dbałość o każdy szczegół Anety Łysy – dyrektor Szkoły Podstawowej w Sośnicy sprawiły, że memoriał ponownie odbył się na najwyższym poziomie organizacyjnym”.

W memoriale wzięło udział ponad 50 uczestników, którzy w „królewskiej grze” rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze