Reklama

Upalna „Augustiada” dla upalnej Gambii [ZDJĘCIA]

Wszystkie sobotnio-niedzielne wydarzenia w regionie miały wspólny element: upał. Nie inaczej było w sobotę,15 czerwca, na dziedzińcu parafii pod wezwaniem św. Józefa w Przemyślu – Salezjanie. Uczniowie, nauczyciele Zespołu Szkół Salezjańskich w Przemyślu oraz parafianie po raz kolejny uhonorowali swojego patrona – błogosławionego Augusta Czartoryskiego.

Od godziny 14 dziedziniec szkolny, pomimo upału, tętnił życiem. Dzieciaki mogły zagrać w szachy, wspiąć się na skałkę, zjechać na linie, pomalować sobie buzię w dowolne wzory, wykazać się zdolnościami artystycznymi oraz spróbować swoich sił w rzucaniu piłeczkami do celu.

Zarówno dorośli, jak i dzieci mieli także okazję[paywall] porozmawiać o bezpieczeństwie z paniami policjantkami, strażnikami miejskimi, strażakami. Pod namiotami uwijali się nauczyciele, prowadząc wielobój umysłowy. Dla smakoszy młodzież i dorośli przygotowali wypieki. W auli szkolnej chętni mogli posłuchać prelekcji na temat... gadów, a odważni nawet dotknąć żółwia, jaszczurkę i węża boa. Największym wzięciem u dzieci cieszyło się stoisko z pompą wodną.

Natomiast na scenie plenerowej uwijali się zarówno młodzi, jak i trochę starsi artyści. Warto zaakcentować występ Antoniego Gryniewicza, który zadał kłam przekonaniu, że tak zwany repertuar muzyki poważnej niekoniecznie pasuje do realiów festynu. Fragmenty arii odśpiewane basem i popisy saksofonowe sprawiły dużą przyjemność słuchaczom. Nie mogło oczywiście się obyć bez występu Orkiestry Augustino, która – oprócz standardów – wykonała wiązankę pieśni patriotycznych. – Cieszę się, że naszego patrona honorujemy na terenie kościoła i szkoły. Jak widać, wszyscy bardzo dobrze się bawią, a i cel spotkania jest bardzo ważny. Kwestujemy dla dzieci z Gambii – powiedział proboszcz parafii Salezjanów w Przemyślu ks. Bogdan Nowak.

Reklama

Kup ławkę uczniom z Gambii

Dowolne datki wrzucane do puszek za słodkości i kiełbaskę z grilla zasilą akcję „Kup ławkę uczniom z Gambii”, zorganizowaną na prośbę ks. Piotra Wojnarowskiego, salezjanina rodem z Przemyśla, obecnie na misjach w Gambii. W szkole, w której uczy ks. Wojnarowski, brakuje praktycznie wszystkiego, a klasy liczą po 80 uczniów.

Całość rodzinnego festynu u Salezjanów dopinały zawody sportowe dla dużych i małych. Do wspomnianych szachistów dołączyli piłkarze nożni, tenisiści stołowi, wieloboiści. Pomimo saharyjskich upałów nikomu nie zbrakło ambicji i determinacji sportowej. Determinacji nie zabrakło także dyrektorowi Zespołu Szkół Salezjańskich w Przemyślu ks. Wojciechowi Strzeleckiemu, który wraz z nauczycielami i pracownikami szkoły wylewał siódme poty, aby całość zagrała, jak trzeba.

Reklama

Patronat honorowy nad piknikiem rodzinnym Augustiada objęli między innymi: ks. arcybiskup Adam Szal, marszałek Sejmu RP Marek Kuchciński, prezydent Przemyśla Wojciech Bakun. Święto rodzinne zorganizowali: parafia pod wezwaniem św. Józefa w Przemyślu, Zespół Szkół Salezjańskich w Przemyślu, Stowarzyszenie Lokalne Salezjańskiej Organizacji Sportowej Salos Orlęta i Zarząd Osiedla nr 5 „Salezjańskie”. W uroczystościach uczestniczył ks. biskup Stanisław Jamrozek.

 

Turniej piłki nożnej – dorośli

 

Klasyfikacja Końcowa:

Reklama

1. Eurobus

2. Prawnicy

3. Komenda Straży Pożarnej w Przemyślu

4. Reprezentacja Księży

5. Reprezentacja Samorządowców

 

Turniej piłki nożnej – dzieci

 

Klasyfikacja Końcowa:

1. Raptory Dubiecko

2. Czuwaj Przemyśl

3. UNUM Babice

4. Orlik Przemyśl

5. Duma Przemyśl

 

Najlepszy bramkarz

– Adam Świrk

Najlepszy strzelec

– Kacper Kamiński

 


AW
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    ros - niezalogowany 2019-06-28 11:23:31

    Brawo !Takich imprez  wiecej!!!!Bylem i widzialem.Pozdrawiam

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama