Wszystkie sobotnio-niedzielne wydarzenia w regionie miały wspólny element: upał. Nie inaczej było w sobotę,15 czerwca, na dziedzińcu parafii pod wezwaniem św. Józefa w Przemyślu – Salezjanie. Uczniowie, nauczyciele Zespołu Szkół Salezjańskich w Przemyślu oraz parafianie po raz kolejny uhonorowali swojego patrona – błogosławionego Augusta Czartoryskiego.
Od godziny 14 dziedziniec szkolny, pomimo upału, tętnił życiem. Dzieciaki mogły zagrać w szachy, wspiąć się na skałkę, zjechać na linie, pomalować sobie buzię w dowolne wzory, wykazać się zdolnościami artystycznymi oraz spróbować swoich sił w rzucaniu piłeczkami do celu.
Zarówno dorośli, jak i dzieci mieli także okazję[paywall] porozmawiać o bezpieczeństwie z paniami policjantkami, strażnikami miejskimi, strażakami. Pod namiotami uwijali się nauczyciele, prowadząc wielobój umysłowy. Dla smakoszy młodzież i dorośli przygotowali wypieki. W auli szkolnej chętni mogli posłuchać prelekcji na temat... gadów, a odważni nawet dotknąć żółwia, jaszczurkę i węża boa. Największym wzięciem u dzieci cieszyło się stoisko z pompą wodną.
Natomiast na scenie plenerowej uwijali się zarówno młodzi, jak i trochę starsi artyści. Warto zaakcentować występ Antoniego Gryniewicza, który zadał kłam przekonaniu, że tak zwany repertuar muzyki poważnej niekoniecznie pasuje do realiów festynu. Fragmenty arii odśpiewane basem i popisy saksofonowe sprawiły dużą przyjemność słuchaczom. Nie mogło oczywiście się obyć bez występu Orkiestry Augustino, która – oprócz standardów – wykonała wiązankę pieśni patriotycznych. – Cieszę się, że naszego patrona honorujemy na terenie kościoła i szkoły. Jak widać, wszyscy bardzo dobrze się bawią, a i cel spotkania jest bardzo ważny. Kwestujemy dla dzieci z Gambii – powiedział proboszcz parafii Salezjanów w Przemyślu ks. Bogdan Nowak.
Dowolne datki wrzucane do puszek za słodkości i kiełbaskę z grilla zasilą akcję „Kup ławkę uczniom z Gambii”, zorganizowaną na prośbę ks. Piotra Wojnarowskiego, salezjanina rodem z Przemyśla, obecnie na misjach w Gambii. W szkole, w której uczy ks. Wojnarowski, brakuje praktycznie wszystkiego, a klasy liczą po 80 uczniów.
Całość rodzinnego festynu u Salezjanów dopinały zawody sportowe dla dużych i małych. Do wspomnianych szachistów dołączyli piłkarze nożni, tenisiści stołowi, wieloboiści. Pomimo saharyjskich upałów nikomu nie zbrakło ambicji i determinacji sportowej. Determinacji nie zabrakło także dyrektorowi Zespołu Szkół Salezjańskich w Przemyślu ks. Wojciechowi Strzeleckiemu, który wraz z nauczycielami i pracownikami szkoły wylewał siódme poty, aby całość zagrała, jak trzeba.
Patronat honorowy nad piknikiem rodzinnym Augustiada objęli między innymi: ks. arcybiskup Adam Szal, marszałek Sejmu RP Marek Kuchciński, prezydent Przemyśla Wojciech Bakun. Święto rodzinne zorganizowali: parafia pod wezwaniem św. Józefa w Przemyślu, Zespół Szkół Salezjańskich w Przemyślu, Stowarzyszenie Lokalne Salezjańskiej Organizacji Sportowej Salos Orlęta i Zarząd Osiedla nr 5 „Salezjańskie”. W uroczystościach uczestniczył ks. biskup Stanisław Jamrozek.
Turniej piłki nożnej – dorośli
Klasyfikacja Końcowa:
1. Eurobus
2. Prawnicy
3. Komenda Straży Pożarnej w Przemyślu
4. Reprezentacja Księży
5. Reprezentacja Samorządowców
Turniej piłki nożnej – dzieci
Klasyfikacja Końcowa:
1. Raptory Dubiecko
2. Czuwaj Przemyśl
3. UNUM Babice
4. Orlik Przemyśl
5. Duma Przemyśl
Najlepszy bramkarz
– Adam Świrk
Najlepszy strzelec
– Kacper Kamiński
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Brawo !Takich imprez wiecej!!!!Bylem i widzialem.Pozdrawiam
Brawo !Takich imprez wiecej!!!!Bylem i widzialem.Pozdrawiam