Reklama

W Małkowicach radowali się z tegorocznych plonów

W Małkowicach nie zabrakło dożynkowych wieńców, symbolizujących sytość i dobrobyt chleba z tegorocznych zbiorów i ludowych przyśpiewek. Dożynki były wyśmienitą okazją do zabawy i integracji, a także wytchnieniem od pracy na roli.

Gminne święto plonów w Małkowicach rozpoczęła msza św. dziękczynna odprawiona przez proboszcza parafii Małkowice ks. Jerzego Sowę, przy udziale proboszcza parafii Wacławice – ks. Andrzeja Stopyry. Poprzedziło ją[paywall] poświęcenie dożynkowych wieńców prezentowanych przez przedstawicieli 11 sołectw z terenu gminy Orły.

Dalsza część uroczystości odbyła się na miejscowym stadionie sportowym, gdzie dożynkowy korowód przywitany został dźwiękami ludowej muzyki. Tutaj nastąpiło uroczyste przywitanie gości przez gospodarza gminy Bogusława Słabickiego i sołtysa Małkowic Andrzeja Dudka.

Wśród nich nie zabrakło przedstawicieli władzy państwowej, sejmików i samorządów lokalnych, a także przedstawicieli służb mundurowych i dyrektorów szkół. Obecny był także dyrektor oddziału Banku Spółdzielczego w Orłach, przewodniczący Rady Nadzorczej spółki PKP PLK SA, prezes i wiceprezes firmy Wipasz, przedstawiciel Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i reprezentacja Rady Seniorów w Orłach oraz oczywiście licznie przybyli mieszkańcy gminy, którzy przyszli, by razem dziękować za szczęśliwe ukończenie żniw i prac polowych oraz tegoroczne zbiory.

Oficjalnego ceremoniału, czyli rozdzielenia pomiędzy zgromadzonych dożynkowego chleba – symbolu dobrobytu i sytości – dokonał wójt gminy, zaś na jego ręce przekazali go starostowie tegorocznych dożynek – Magdalena i Bogusław Perłakowie.

Stoły uginały się od pyszności

W programie zabawy nie zabrakło degustacji wybornych słodkich wypieków i wyrobów, przygotowanych przez gospodynie z poszczególnych sołectw, które – jak zawsze – stanęły na wysokości zadania, serwując przybyłym pyszności o niepowtarzalnych smakach.

Była też część artystyczna z udziałem orkiestry dętej z Walawy i kapeli z Kaszyc oraz lokalnego kabaretu „No to kto to”. Natomiast wisienką na torcie okazał się występ zespołu Alive. Na najmłodszych również czekała moc atrakcji w postaci strefy zabaw i animacji z malowaniem twarzy, gigantycznych baniek mydlanych przygotowanych przez Fundację „Dr Clown” oraz dmuchanych zjeżdżalni.

Reklama

– Tegoroczne dożynki gminne były wspaniałą okazją do dziękowania za cały rok pracy naszych mieszkańców oraz radosnego wspólnego świętowania – podsumowała wydarzenie Bernadeta Gnot, prezes Stowarzyszenia „Nasze Małkowice”. Organizatorem imprezy byli: gmina Orły i sołectwo wsi Małkowice.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama