Komisja Europejska zatwierdziła program regionalny FEP (Fundusze dla Podkarpacia) na lata 2021-2027. W związku z tym, na Podkarpacie trafi ponad 2,2 mld. euro. Środki zostaną podzielone na 10 priorytetów: konkurencję i cyfrową gospodarkę, energię i środowisko, mobilność miejską, mobilność i łączność, przyjazną przestrzeń społeczną, rozwój zrównoważony terytorialnie, kapitał ludzki gotowy do zmian, rozwój lokalny kierowany przez społeczność i pomoc techniczną w ramach EFRR i EFS+.
Negocjacje w sprawie Funduszy dla Podkarpacia 2021-2027 były prowadzone od lipca do października i finalnie okazały się wyższe, niż zakładano. Obecny na konferencji prasowej marszałek Władysław Ortyl podkreślił:
– To jest bardzo dobra wiadomość. Ta kwota jest wyższa niż w poprzedniej perspektywie finansowej. Cieszymy się też z terminu zatwierdzenia programu.
Dodał też, że ważne, by jak najszybciej go uruchomić i ogłosić pierwsze nabory do pozyskania funduszy.
– Pierwszym sprawdzianem, czy dobrze wdrażamy ten program, będzie rok 2025, do kiedy musimy wydać już 12,5 procenta całej wartości programu – podkreślił W. Ortyl.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.A fe!!!! jakoś europejska kasa partyjniakom i klerowi nie przeszkadza.
A fe!!!! jakoś europejska kasa partyjniakom i klerowi nie przeszkadza.