Reklama

10 priorytetów i ponad 2 mld euro dla Podkarpacia

Komisja Europejska zatwierdziła program regionalny FEP (Fundusze dla Podkarpacia) na lata 2021-2027. W związku z tym, na Podkarpacie trafi ponad 2,2 mld. euro. Środki zostaną podzielone na 10 priorytetów: konkurencję i cyfrową gospodarkę, energię i środowisko, mobilność miejską, mobilność i łączność, przyjazną przestrzeń społeczną, rozwój zrównoważony terytorialnie, kapitał ludzki gotowy do zmian, rozwój lokalny kierowany przez społeczność i pomoc techniczną w ramach EFRR i EFS+.

Negocjacje w sprawie Funduszy dla Podkarpacia 2021-2027 były prowadzone od lipca do października i finalnie okazały się wyższe, niż zakładano. Obecny na konferencji prasowej marszałek Władysław Ortyl podkreślił:

– To jest bardzo dobra wiadomość. Ta kwota jest wyższa niż w poprzedniej perspektywie finansowej. Cieszymy się też z terminu zatwierdzenia programu.


Dodał też, że ważne, by jak najszybciej go uruchomić i ogłosić pierwsze nabory do pozyskania funduszy.

– Pierwszym sprawdzianem, czy dobrze wdrażamy ten program, będzie rok 2025, do kiedy musimy wydać już 12,5 procenta całej wartości programu – podkreślił W. Ortyl.


MR
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    superdrab_21 2022-12-26 12:16:31

     A fe!!!! jakoś europejska kasa partyjniakom i klerowi nie przeszkadza.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama