Pani Maria Kulig 4 września br. w otoczeniu najbliższych świętowała 101 urodziny. W wyjątkowych urodzinach wzięły udział 2 prawnuczki, córka Irena, wnuczka Edyta i wnuk Arek, z którym mieszka zacna jubilatka, sąsiedzi oraz sołtys Birczy Bronisław Pankiewicz.
Mimo że zdrowie już nie to co kiedyś, pani Maria zdecydowała się na wyjątkową okoliczność odpowiednio przygotować. – Zawsze lubiła dobrze wyglądać, dbała o strój i dodatki, tym razem[paywall] też pomogłyśmy jej zadbać o ładny wygląd – mówi prawnuczka pani Marii Dominika Orłowska.
– Babcia bardzo lubi mieć zadbane, pomalowane paznokcie, więc i o tym nie zapomniałyśmy przy tej okazji – dodaje.
Na 101 urodzinach nie zabrakło urodzinowego tortu, podkreślającego podniosłość chwili. Podobnie jak rok temu, pani Maria zadowolenie z tego, że ma przy sobie tyle życzliwych osób w tak wyjątkowej chwili, wyraziła śpiewem i uśmiechem. – Była radosna, nawet usiadła z nami, bo na co dzień nie wstaje już z łóżka – relacjonuje prawnuczka Dominika, która mieszkała z panią Marią 20 lat. Podkreśla, że pogoda ducha nigdy nie opuszczała jej prababci. Zawsze lubiła świętować rocznice, ważne wydarzenia w życiu członków rodziny, podkreślając doniosłość chwili wierszem i piosenką.
– Babcia z natury jest pracowitą osobą. Teraz zdrowie już nie pozwala jej na prace w ogródku, ale kiedyś spędzała tam mnóstwo czasu, lubiła zajmować się kwiatami – mówi prawnuczka pani Marii.
Jubilatka ma 2 córki, 7 wnuków, 15 prawnuków i 2 praprawnuków. Co jest jej receptą na długowieczność? Zdaniem najbliższych przez całe życie ogromną siłę czerpała z wiary, jest osobą bardzo religijną.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze