Pod koniec listopada, podczas sesji Rady Gminy Stubno, 11 pracowników Urzędu Gminy w Stubnie zostało odznaczonych Medalami za Długoletnią Służbę.
Przyznane medale są odznaczeniem państwowym i przyznawane są na mocy postanowienia prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Ustanowione w 1938 r., a przywrócone w 2007 r. są nadawane za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z[paywall] pracy zawodowej w służbie państwa.
Medal za Długoletnią Służbę dzieli się na trzy stopnie: I stopień – Medal Złoty za Długoletnią Służbę, II stopień – Medal Srebrny za Długoletnią Służbę, III stopień – Medal Brązowy za Długoletnią Służbę.
Medale wręczyła wicewojewoda podkarpacki Jolanta Sawicka. Złożyła gratulacje osobom odznaczonym oraz podziękowała pracownikom za zaangażowanie i wieloletnią pracę. Podkreśliła rolę sprawnie działającego urzędu, przyjaznego mieszkańcom.
Zaakcentowała zaangażowanie, profesjonalizm i życzliwość nagrodzonych pracowników Urzędu Gminy w Stubnie. Do gratulacji dołączył się wójt gminy Ryszard Adamski. Podziękował wszystkim odznaczonym za pracę na rzecz lokalnej społeczności. Za szczególne wyróżnienie w imieniu odznaczonych podziękowała Elżbieta Jara.
Ponadto podczas sesji rada przyjęła także uchwały dotyczące wysokości podatków i opłat lokalnych na 2022 rok. Podczas dyskusji radni poruszali tematy dotyczące dofinansowania inwestycji z „Rządowego Funduszu Polski Ład” Programu Inwestycji Strategicznych.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze