Reklama

12 wieńców, złoty garniec, a na koniec Beka. Gminne dożynki w Urzejowicach za nami

31/08/2018 11:30

Tegoroczne święto plonów w gminie Przeworsk obchodzono hucznie i na bogato. Był barwny korowód, msza święta, konkurs kulinarny, pokaz grup rekonstrukcyjnych oraz występy lokalnych artystów.

W Urzejowicach, które gościły tegoroczne gminne dożynki, działo się od wczesnego popołudnia. Najpierw mieszkańców wsi na dożynki zwołali starostowie – Marta Pieniążek i Janusz Sikora, jeżdżąc po wsi w kolorowym korowodzie złożonym z wozów i motocykli.[paywall] Kiedy właściwy korowód się sformował, przeniósł 12 wieńców do kościoła parafialnego pw. św. Mikołaja Biskupa, gdzie odbyła się msza.  Po niej i po serii przemówień zgromadzonych na święcie plonów oficjeli na uczestników dożynek czekała cała moc atrakcji. Sformowano obóz rycerski, w którym można było podziwiać grupy rekonstrukcyjne, sceną zaś zawładnęli lokalni artyści – uczniowie tutejszych szkół, zespoły taneczne i śpiewacze, a zwieńczeniem części artystycznej był występ Przeworskiej Kapeli Podwórkowej „Beka” oraz Marcusa P. W międzyczasie organizatorzy przygotowali szereg zabaw aktywizujących publiczność – był bieg z przeszkodami, „małżeńskie taczki”, rzut belą siana na odległość, szatkowanie kapusty na czas, slalom z kapustą i „kapuściane kręgle”. Wszystkie dostarczyły przedniej zabawy. Dożynki stały się też pretekstem do organizacji konkursu kulinarnego, w którym swoje umiejętności  mogły skonfrontować koła gospodyń wiejskich. Przechodni Złoty Garniec, o który toczyła się gra, został wręczony przez wójta przewodniczącej Koła Gospodyń Wiejskich w Studzianie – w tej też miejscowości zostaną zorganizowane przyszłoroczne dożynki.
pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama