Reklama

13 mln zł na budowę i modernizację dróg na Podkarpaciu

Władze województwa podkarpackiego rozdzieliły ponad 13 mln zł na budowę i modernizację dróg dojazdowych na terenach rolniczych, zakup sprzętu do pomiaru gruntów oraz odkrzaczanie gruntów rolnych. Wśród samorządów lokalnych jest 15 z naszego regionu.

28 i 30 maja br. włodarze kilkudziesięciu podkarpackich gmin podpisali w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie umowy, które gwarantują dofinansowanie remontów dróg dojazdowych do gruntów rolnych[paywall]. W parafowaniu dokumentów z gospodarzami lokalnych samorządów uczestniczyli wicemarszałkowie województwa: Piotr Pilch i Ewa Draus oraz członkowie zarządu województwa – Maria Kurowska i Stanisław Kruczek. Pieniądze przekazane gminom przez zarząd pochodzą z budżetu województwa z tytułu wyłączenia gruntów z produkcji rolniczej w 2019 r.

28 maja br. w rzeszowskim urzędzie marszałkowskim umowę podpisali przedstawiciele 42 samorządów. Wśród nich 11 z naszego regionu: Adamówka, Sieniawa, Cieszanów, Gać, Jawornik Polski, Laszki, Roźwienica, Krzywcza, Pruchnik, Stary Dzików, Chłopice. Dwa dni później, 30 maja br., kolejnych 28. Wśród nich wójtowie i burmistrz czterech gmin z naszego regionu:, Dubiecko, Kańczuga, Stubno i Wielkie Oczy.


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Przemyślak - niezalogowany 2019-06-10 11:43:47

    Ile dla Przemyśla ?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    ggg - niezalogowany 2019-06-10 12:12:58

    o, bo nie pól

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Badzia - niezalogowany 2019-06-10 13:04:28

    Na zdjęciu Burmistrz Pruchnika Pan Wacław Szkoła ????

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama