Zakład Ubezpieczeń Społecznych przygotowuje się do wypłaty „czternastek”. Ponieważ pojawiły się zapytania od seniorów o konieczność składania wniosku o 14. emeryturę, ZUS rozwiewa wątpliwości. – Pragnę uspokoić naszych klientów. Dodatkowe świadczenie będzie wypłacane z urzędu, to znaczy, że żadnego wniosku w tej sprawie nie trzeba będzie składać – informuje rzecznik prasowy ZUS na Podkarpaciu Wojciech Dyląg.
14. emerytura będzie wypłacana przez ZUS wraz ze świadczeniami listopadowymi. W br. roku wyniesie ona 1250,88 zł brutto.
Kto może liczyć na otrzymanie świadczenia?
– Czternastka będzie przysługiwała osobom, które na dzień 31 października 2021 roku będą miały prawo do jednego ze świadczeń długoterminowych wymienionych w ustawie, m.in. emerytury, renty, renty socjalnej, świadczenia przedemerytalnego – wylicza rzecznik prasowy ZUS na Podkarpaciu.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze