Reklama

14 medali na mistrzostwach Polski [ZDJĘCIA]


7 marca br. w Niedzicy odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Goshin-Ryu w grapplingu. Po raz kolejny znakomicie w zawodach rangi mistrzowskiej spisali się zawodnicy Szkoły Sztuk Walki „Cobra” Jarosław oraz Autonomicznego Zrzeszenia Combat Aikido Jarosław-Pawłosiów. Łącznie przywieźli do domu 14 medali, w tym 5 z najcenniejszego kruszcu.


Mistrzostwa zostały zorganizowane przez EdArt Jiu-Jitsu – Podhalańską Akademię Sztuk Walk Jiu Jitsu. Podopieczni sensei Ireneusza Frankiewicza oraz sempai Daniela Wilka, czyli młodzież ze Szkoły Sztuk Walki „Cobra” Jarosław wrócili z turnieju z dorobkiem 10 medali. Złote krążki w swoich kategoriach wiekowych i wagowych wywalczyli: Maja Junik, Kacper Kukułka oraz Bartosz Wilk. Srebrne medale zdobyli: Kamila Skiba, Szymon Jabłoński, Bartłomiej Kłos, Tola Strumska oraz Maja Piróg, zaś brązowe – Zofia Wołczyńska i Gabriela Gąsior. Tuż za podium, na 4. miejscu, uplasowali się: Pola Sobień, Kornelia Brudniak oraz Wiktor Frankiewicz.

– Nasi zawodnicy zaprezentowali naprawdę wysoki poziom sportowy, ogromne zaangażowanie oraz ducha walki. Sukces ten, bo przecież dziesięć medali to znakomity dorobek, potwierdza, że Szkoła Sztuk Walki Cobra należy do grona liczących się ośrodków sportowego jiu-jitsu w Polsce

Reklama

– powiedział sensei I. Frankiewicz.

Cztery krążki Combat Aikido Jarosław-Pawłosiów

W mistrzostwach bardzo dobrze zaprezentowała się także reprezentacja Autonomicznego Zrzeszenia Combat Aikido Jarosław-Pawłosiów, podopieczni Anny i Wiesława Pikorów. 5-osobowa ekipa zdobyła cztery medale!

– Wyjazd w tak nielicznym składzie był decyzją strategiczną, nasz klub obecnie koncentruje się na organizacji nadchodzących mistrzostw Polski w aikido i jiu-jitsu, które odbędą się w nadchodzący weekend

– wyjaśnił W. Pikor.

– Mimo to nasi zawodnicy pokazali niezwykłą skuteczność. Większość walk rozstrzygnęli przed regulaminowym czasem, kończąc starcia czystymi rzutami technicznymi

Reklama

– dodał.

Złote medale zdobyli Marcelina Sabat z Jarosławia, która wszystkie walki zakończyła wygranymi przez ippon oraz Weronika Bury z Pawłosiowa. Srebrny medal zdobyła Maria Budzisz, a brąz wywalczył Wiktor Turek z Pawłosiowa, który jedną ze swoich walk wygrał w pięknym stylu przed czasem.

– Forma naszych zawodników z Jarosławia i Pawłosiowa pozwala z optymizmem patrzeć na nadchodzące mistrzostwa Polski, gdzie technika znów będzie grać pierwsze skrzypce

– podsumował W. Pikor.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 13/03/2026 11:13
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama