Reklama

1,5 tysiąca terytorialsów na ćwiczeniach

Żołnierze 3 Podkarpackiej Brygady OT rozpoczęli nowy rok szkoleniowy z wysokiego pułapu. Około 1,5 tys. terytorialsów spędziło swój wolny czas na placach ćwiczeń całego Podkarpacia, uczestnicząc w szkoleniu indywidualnym, specjalistycznym i zgrywającym, a m.in. w Jarosławiu ochotnicy odbyli kolejne dwa dni szkolenia podstawowego i wyrównawczego.

To był pierwszy weekend szkoleniowy w nowym roku. Prowadzone były strzelania bojowe, zajęcia taktyczne, jak również przedsięwzięcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

W Nisku i Jarosławiu instruktorzy przeprowadzili kolejne dwa dni zajęć dla żołnierzy – ochotników, którzy[paywall] zostali wcieleni do 3 PBOT w listopadzie i grudniu ub.r.

Rekruci pierwszy dzień spędzili na strzelnicach garnizonowych, wykonując strzelania bojowe z karabinka GROT. Drugiego dnia żołnierze ćwiczyli podstawy taktyki, potrzebne do przetrwania na współczesnym polu walki.

– W tym roku pododdziały brygady zrealizują ostatni etap szkolenia zgrywającego, jednocześnie kończąc trzyletni cykl kształcenia. Podsumowanie odbędzie się na poligonie w ramach czternastodniowego szkolenia zintegrowanego – wyjaśnił rzecznik prasowy 3 PBOT kpt. Witold Sura.

– Forma szkolenia w stałym rejonie odpowiedzialności batalionów w istotny sposób je urealnia i bardzo pozytywnie wpływa na społeczne uznanie. Umożliwia również przeprowadzenie zajęć w naturalnych warunkach, w których doskonalimy przedsięwzięcia taktyczne, jak również podnosi poziom procesu dowodzenia. Żołnierze z dużym entuzjazmem podejmują wyzwania ćwiczeniowe w ich rodzinnych miejscowościach – podsumował dowódca 3 PBOT płk Michał Małyska.
KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama