Żołnierze 3 Podkarpackiej Brygady OT rozpoczęli nowy rok szkoleniowy z wysokiego pułapu. Około 1,5 tys. terytorialsów spędziło swój wolny czas na placach ćwiczeń całego Podkarpacia, uczestnicząc w szkoleniu indywidualnym, specjalistycznym i zgrywającym, a m.in. w Jarosławiu ochotnicy odbyli kolejne dwa dni szkolenia podstawowego i wyrównawczego.
To był pierwszy weekend szkoleniowy w nowym roku. Prowadzone były strzelania bojowe, zajęcia taktyczne, jak również przedsięwzięcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy.
W Nisku i Jarosławiu instruktorzy przeprowadzili kolejne dwa dni zajęć dla żołnierzy – ochotników, którzy[paywall] zostali wcieleni do 3 PBOT w listopadzie i grudniu ub.r.
Rekruci pierwszy dzień spędzili na strzelnicach garnizonowych, wykonując strzelania bojowe z karabinka GROT. Drugiego dnia żołnierze ćwiczyli podstawy taktyki, potrzebne do przetrwania na współczesnym polu walki.
– W tym roku pododdziały brygady zrealizują ostatni etap szkolenia zgrywającego, jednocześnie kończąc trzyletni cykl kształcenia. Podsumowanie odbędzie się na poligonie w ramach czternastodniowego szkolenia zintegrowanego – wyjaśnił rzecznik prasowy 3 PBOT kpt. Witold Sura.
– Forma szkolenia w stałym rejonie odpowiedzialności batalionów w istotny sposób je urealnia i bardzo pozytywnie wpływa na społeczne uznanie. Umożliwia również przeprowadzenie zajęć w naturalnych warunkach, w których doskonalimy przedsięwzięcia taktyczne, jak również podnosi poziom procesu dowodzenia. Żołnierze z dużym entuzjazmem podejmują wyzwania ćwiczeniowe w ich rodzinnych miejscowościach – podsumował dowódca 3 PBOT płk Michał Małyska.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze