13 i 14 maja odbędą się obchody związane ze 150. rocznicą urodzin kard. Adama Sapiehy. 13 maja o godz. 12.00 w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej nastąpi otwarcie wystawy Przywrócić pamięci. 150. rocznica urodzin księcia kardynała Adama Stefana Sapiehy, 1867 – 1951. Będzie ona czynna do 23 lipca.
Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej, budynek główny
godzina 12.00
otwarcie wystawy - „Przywrócić pamięci. 150 rocznica urodzin księcia kardynała Adama Stefana Sapiehy, 1867-1951”
godzina 13.00
projekcja filmu „Książę” o życiu i działalności kardynała Sapiehy
godzina 14.30
obiad dla zaproszonych gości
Kościół św. Marcina w Krasiczynie
godzina 11.00
msza św. w dniu urodzin Adama Stefana Sapiehy, pod przewodnictwem Abpa Józefa Michalika biskupa seniora
Zespół Zamkowo-Parkowy w Krasiczynie
godzina 12.30
obiad dla zaproszonych gości
godzina 14.00 – 16.00
sesja naukowa poświęcona życiu i działalności kardynała Sapiehy
godzina 16.00 – 17.00
projekcja filmu „Książę Niezłomny” o życiu i działalności kardynała Sapiehy
godzina 17.30
koncert „Te Deum” w wykonaniu
Orkiestry Filharmonii Podkarpackiej
Archidiecezjalnego Chóru „Magnificat”
Przemyskiego Chóru Kameralnego Towarzystwa Muzycznego w Przemyślu
Chóru Wydziału Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego.
W programie: arie modlitewne i pieśni oraz muzyka instrumentalna między innymi
Fryderyka Chopina, Mieczysława Karłowicza i Wojciecha Kilara.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze