Reklama

150 tys. zł od władz powiatu przemyskiego dla gmin Bircza i Dubiecko

Pieniądze mają zostać przeznaczone na usuwanie skutków powodzi.

Do podpisania umów doszło 16 września br. w Starostwie Powiatowym w Przemyślu. W imieniu powiatu parafowali je dwaj członkowie zarządu: wicestarosta przemyski Marek Kudła i Zbigniew Blecharczyk, w imieniu gminy Dubiecko – wójt gminy Jacek Grzegorzak, w imieniu gminy Bircza – zastępca wójta Paweł Rogal[paywall].

Gmina Bircza otrzymała 100 tys. zł na remont jednej z dróg gminnych, Dubiecko natomiast 50 tys. zł na remont kompleksu sportowego „Orlik” w miejscowości Wybrzeże. – Cały czas wspieramy i solidaryzujemy się z samorządami obydwu gmin, które tak dotkliwie doświadczyła czerwcowa powódź. Mimo własnych, powiatowych potężnych strat w infrastrukturze mostowo-drogowej, widzimy ogromną potrzebę, aby im pomóc finansowo – stwierdził M. Kudła.

– Morał mickiewiczowskiej bajki, że prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie, w takich chwilach nabiera szczególnego znaczenia. Serdecznie dziękujemy także przewodniczącemu Rady Powiatu Przemyskiego Wojciechowi Bobowskiemu i wszystkim radnym – podsumowali zgodnie wójt gminy Dubiecko J. Grzegorzak i zastępca wójta gminy Bircza P. Rogal.
mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama