Pieniądze mają zostać przeznaczone na usuwanie skutków powodzi.
Do podpisania umów doszło 16 września br. w Starostwie Powiatowym w Przemyślu. W imieniu powiatu parafowali je dwaj członkowie zarządu: wicestarosta przemyski Marek Kudła i Zbigniew Blecharczyk, w imieniu gminy Dubiecko – wójt gminy Jacek Grzegorzak, w imieniu gminy Bircza – zastępca wójta Paweł Rogal[paywall].
Gmina Bircza otrzymała 100 tys. zł na remont jednej z dróg gminnych, Dubiecko natomiast 50 tys. zł na remont kompleksu sportowego „Orlik” w miejscowości Wybrzeże. – Cały czas wspieramy i solidaryzujemy się z samorządami obydwu gmin, które tak dotkliwie doświadczyła czerwcowa powódź. Mimo własnych, powiatowych potężnych strat w infrastrukturze mostowo-drogowej, widzimy ogromną potrzebę, aby im pomóc finansowo – stwierdził M. Kudła.
– Morał mickiewiczowskiej bajki, że prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie, w takich chwilach nabiera szczególnego znaczenia. Serdecznie dziękujemy także przewodniczącemu Rady Powiatu Przemyskiego Wojciechowi Bobowskiemu i wszystkim radnym – podsumowali zgodnie wójt gminy Dubiecko J. Grzegorzak i zastępca wójta gminy Bircza P. Rogal.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze