W tym roku w przypadku dwóch jarosławskich par minęło 60, zaś dziewiętnastu 50 lat, odkąd na ślubnym kobiercu powiedzieli sobie sakramentalne „tak”. Z tej okazji w sali ślubów Urzędu Miasta Jarosławia odbyła się tradycyjna uroczystość z kwiatami i lampką szampana.
O tym, jak wielkim osiągnięciem jest przeżycie w związku małżeńskim 50 czy 60 lat, nie trzeba nikogo przekonywać. Nikogo też nie powinien dziwić fakt, że pary, które taki staż wypracowały, zasługują na szczególne uhonorowanie. Dlatego uroczystość, która odbyła się pod koniec września w sali ślubów jarosławskiego UM[paywall], miała bardzo ciepły, ale i podniosły charakter.
W kamienicy Rynek 6 zebrały się dwie pary, które w tym roku obchodzą diamentowe gody, a więc przeżyły ze sobą 60 lat. To szczególne osiągniecie świętowali Krzysztofa i Julian Szafrańcowie oraz Władysława i Jan Gargasowie. 50 wspólnych lat na koncie ma kolejnych 19 par. Złote gody obchodzili: Teresa i Zbigniew Bochenkowie, Maria i Edward Czerwińscy, Łucja i Józef Drapałowie, Stanisława i Grzegorz Dzięciołowscy, Krystyna i Jakub Gilarscy, Zofia i Jan Hadrowie, Janina i Stanisław Jaworscy, Janina i Józef Juchowie, Stanisława i Wiesław Kuzerowie, Danuta i Lech Kluzowie, Helena i Antoni Lotyczowie, Krystyna i Jakub Malmukowie, Antonia i Tadeusz Markowscy, Maria i Czesław Polakowie, Maria i Stanisław Przepłatowie, Albina i Stanisław Pukowie, Ewa i Wiesław Szewcowie, Irena i Jan Szkolnikowie oraz Marianna i Józef Wiaterowie.
Medale od prezydenta RP, kwiaty i drobne upominki jubilatom wręczali burmistrz Waldemar Paluch, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Ewa Rokoszyńska, zastępca kierownika USC Teresa Olesek, zastępca kierownika USC Jolanta Dmytrów oraz kierownik Referatu Spraw Obywatelskich Urzędu Gminy Jarosław Helena Ozorowska. Burmistrz złożył parom najserdeczniejsze życzenia miłości, opieki i łaski Bożej, doceniając jednocześnie trud i wyrażając podziw dla jubilatów. Zgodnie z ustalonym w mieście zwyczajem uroczystość uświetnił też występ solistek Jarosławskiego Ośrodka Kultury i Sztuki – Justyny Woty, Natalii Gral, Aleksandry Adamek i Dominiki Zabłockiej, przygotowany pod opieką Wiktora Maruta.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze