Miejski Ośrodek Kultury w Radymnie gościł 7 par z obszaru miasta, obchodzących jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego. Spotkanie odbyło się 20 sierpnia br.
Zgodnie z niepisaną tradycją 50. rocznica ślubu jest celebrowana przez lokalną społeczność. Nie inaczej było w minionym tygodniu w Radymnie. Jubileusz 18250 dni od momentu wypowiedzenia sakramentalnego „tak” świętowało 7 małżeństw, a ciekawostką może być fakt, że[paywall] jedno z nich ślub wzięło 20 sierpnia 1970 roku, czyli dokładnie 50 lat przed zorganizowaniem spotkania jubileuszowego.
Złote gody uczcili samorządowcy i pracownicy UM w Radymnie. Gratulacje oraz ciepłe życzenia dalszych przeżytych wspólnie lat składali małżonkom: burmistrz Mieczysław Piziurny, przewodniczący rady miejskiej Andrzej Pacek, wiceprzewodnicząca rady miejskiej Joanna Burbeło, sekretarz Zofia Kawałek oraz skarbnik Janina Kaczmarz. Jubilaci obdarowani zostali kwiatami oraz udekorowani medalami „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”, nadawanymi przez prezydenta RP. Zwieńczeniem spotkania był występ wokalisty tutejszego ośrodka kultury.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.A w Przemyślu cisza ?????? Urząd Miasta zamknięty - zlikwidowany - czy na kwarantannie, a może tak zapracowani że nie mają na nic czasu ????????
Pamiętam jak rok temu moi dziadkowie obchodzili złote gody. Cała rodzinka zrzuciła się i zorganizowaliśmy dla nich imprezę niespodziankę. W tym roku jedynie kupiłam im irobota i bukiet kwiatów dla babci z tej okazji, ale i z tego upominku też bardzo się ucieszyła. :)
A w Przemyślu cisza ?????? Urząd Miasta zamknięty - zlikwidowany - czy na kwarantannie, a może tak zapracowani że nie mają na nic czasu ????????
Pamiętam jak rok temu moi dziadkowie obchodzili złote gody. Cała rodzinka zrzuciła się i zorganizowaliśmy dla nich imprezę niespodziankę. W tym roku jedynie kupiłam im irobota i bukiet kwiatów dla babci z tej okazji, ale i z tego upominku też bardzo się ucieszyła. :)