200 nazwisk zawiera lista uczniów, którzy otrzymali stypendium prezydenta Przemyśla za rok szkolny 2022 – 2023. Najwięcej, bo aż 51, wywodzi się ze Szkoły Podstawowej nr 14 oraz z II Liceum Ogólnokształcącego im. prof. Kazimierza Morawskiego – 28.
Ogłoszenie listy stypendialnej przez władze miasta to stały element podczas inauguracji kolejnych sezonów nauki. Nie inaczej było w tym roku. Na liście znalazło się aż 200 uczniów. Wysokość stypendium wynosi 1 tysiąc zł[paywall].
Wyróżnieni zostali uczniowie niemal wszystkich szkół podstawowych, z wyjątkiem Szkoły Podstawowej nr 6 na osiedlu Kazanów. Dlaczego? Jak się dowiedzieliśmy w placówce, zgłoszone zostały trzy wnioski o przyznanie stypendium, w mieście usłyszeliśmy o jednym. Ten nie spełniał jednak wymogów.
Z SP 1 stypendia otrzymały dwie osoby. Z SP 4 – osiem, z SP 5 – trzy, z SP 11 – szesnaście, z SP 14, jak już wspomnieliśmy, najwięcej, bo aż 51 osób. Wśród nich są przede wszystkim młodzi sportowcy, koszykarze i piłkarze ręczni, którzy szkolą się z tych dyscyplin w klasach sportowych. Z SP 15 nagrodzono dwunastu uczniów, z SP 16 – ośmiu. Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Absolwentów I LO na liście stypendialnej reprezentowana jest przez dziewięć osób, Niepubliczna Szkoła Podstawowa nr 2 „Kamon” przez osiem.
Wyróżnieni zostali także uczniowie szkół średnich. Z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 to trzy osoby, Z I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego – dwadzieścia dwie, z II LO, jak już wspomnieliśmy, dwadzieścia osiem. Z Zespołu Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących – osiemnaście. Z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 na liście stypendialnej widnieją dwie osoby, zaś z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej (I i II stopnia) – dziesięć.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze