Przeszło 19 mln zł zostanie przeznaczonych w 2023 na inwestycje w mieście – tak wynika z zapisów przyjętej na ostatniej w starym roku, LIV sesji Rady Miasta Radymna uchwały budżetowej. Dochody będą wynosić ponad dwa razy więcej, podobnie jak wydatki.
Jak informuje przewodniczący RM Andrzej Pacek, jest to pierwszy tak wysoki budżet w historii gminy miejskiej, podobnie jak kwota przeznaczona na inwestycje. Potwierdza to burmistrz Radymna Mieczysław Piziurny[paywall].
– Kwota 19 milionów 256 tysięcy 349 złotych przynajmniej na mnie robi wrażenie i jestem bardzo zadowolony, że mogę przedstawić taki budżet wysokiej radzie. Kwota przeznaczona na inwestycje stanowi niemal 45 procent dochodów, śmiało można więc powiedzieć, że tegoroczny budżet jest budżetem inwestycyjnym, budżetem, który rozwija miasto.
Wśród inwestycji zaplanowanych na rok 2023 wymienić należy przebudowę dróg gminnych. W 2023 oddane po pracach remontowych zostaną ulice: Grunwaldzka, Norwida, Krasińskiego, Orzeszkowej, Kołłątaja, Tysiąclecia, Królowej Jadwigi, Błonie i Dolna.
Zaplanowano przebudowę budynku szkoły podstawowej, co przez minione lata było tematem rozmów i samorządowców, i mieszkańców. Zamierza się przywrócić mu funkcje edukacyjne. Projekt obejmuje rewitalizację obiektu dawnych koszar i terenów wokół.
Burmistrz, obecny na sesji rady miasta, wspomniał, że opracowanie tak prorozwojowego budżetu w trudnych i wciąż zaskakujących czasach to efekt pracy zespołowej pracowników magistratu.
Wyróżnił Janinę Kaczmarz, skarbnika miasta oraz sekretarz Zofię Kawałek oraz wszystkich, którzy pracowali nad zamówieniami publicznymi na duże inwestycje. Wspomniał o szerokiej wiedzy merytorycznej i zaangażowaniu współpracowników. W dokumencie wprowadzono autopoprawki i przyjęto go jednogłośnie.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze