23 funkcjonariuszy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej od 17 maja może się szczycić służbą w pierwszym stopniu w korpusie chorążych. Akty mianowania wręczył mundurowym gen. bryg. SG Andrzej Popko.
Krótka uroczystość, która odbyła się w minioną środę w komendzie BiOSG, była okazją do powitania funkcjonariuszy w korpusie chorążych i pogratulowania awansu, ale też podkreślenia, jak długą już drogę mają za sobą.
Straż Graniczna dba nie tylko o ochronę granicy państwowej i organizację oraz kontrolę ruchu granicznego. Pracuje również nad zwalczaniem zagrożeń migracyjnych, wydaje zezwolenia i wizy, rozpoznaje, zapobiega i wykrywa przestępstwa i wykroczenia, dba o znaki graniczne i przechowuje dokumentację geodezyjną i kartograficzną, czy też przeprowadza kontrolę legalności wykonywania pracy przez cudzoziemców.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze