Dzięki samorządowej dotacji 25 uczestników programu realizowanego w Centrum Integracji Społecznej w Przemyślu będzie mieć szansę na dalszy rozwój zawodowy.
Uchwałę dotyczącą kwoty przyznanej dotacji podjęli przemyscy radni podczas ostatniej sesji rady miasta. Jeszcze 4 listopada ub.r. Caritas Archidiecezji Przemyskiej złożył do magistratu wniosek o udzielenie pomocy finansowej dla 5 pracowników i 25 uczestników programu realizowanego w Centrum Integracji Społecznej w br.Chodzi o program aktywizacji społecznej i zawodowej na rzecz osób zagrożonych wykluczeniem społecznym (prowadzony od 2013 r.). Osoby takie mogą podczas zajęć m.in. przyuczać się do wybranego przez siebie zawodu, przekwalifikowywać swoje umiejętności zawodowe czy nawet zakładać własną działalność gospodarczą. Aby program miał szansę na kontynuację, potrzebnych było 85 tys. zł. I taką kwotę przemyscy radni przeznaczyli na wspomniany cel. W przeliczeniu na jednego uczestnika to suma 236 zł miesięcznie.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze