Znakomicie w zakończonych Młodzieżowych Mistrzostwach Polski Juniorów (do lat 10, 13, 16 i 19) oraz Mistrzostwach Polski Dzieci (do lat 6 i 8) w warcabach 100-polowych, które odbyły się w Szklarskiej Porębie spisali się reprezentanci ziemi lubaczowskiej, zdobywając aż 28 medali. Gratulujemy!
Do rywalizacji o medale przystąpiło kilkuset zawodniczek i zawodników z całej Polski. Z warcabowej kuźni z naszego regionu, czyli ziemi lubaczowskiej o medale walczyli reprezentanci czterech klubów: SGU Czarni Oleszyce, MUKS Libero Basznia Dolna, Warcaby z Pasją Futory oraz Unii Horyniec-Zdrój.
Najwięcej miejsc na podium zdobyli przedstawiciele tego pierwszego klubu, bo aż 12 razy stawali na „pudle”. Karolina Bąk została mistrzynią Polski w grze klasycznej oraz wicemistrzynią Polski w grze aktywnej w kategorii juniorek do lat 8, Nikodem Kurasiński został mistrzem Polski w grze błyskawicznej w kategorii juniorów do lat 10, Katarzyna Mazur została drugą wicemistrzynią Polski w grze aktywnej w kategorii juniorek do lat 10, Julia Nowak – wicemistrzynią Polski w grze aktywnej i drugą wicemistrzynią Polski w grze błyskawicznej w kategorii juniorek do lat 6, Alicja Zegarlicka – wicemistrzynią Polski w grze błyskawicznej oraz drugą wicemistrzynią Polski w grze aktywnej w kategorii juniorek do lat 6, Krzysztof Kuszaj – podwójnym wicemistrzem Polski (aktywnie i błyskawicznie) w kategorii juniorów do lat 6 zaś Jakub Mazur – podwójnym drugim wicemistrzem Polski (aktywnie i błyskawicznie) w kategorii juniorów do lat 6.

Jakub Papiernicki (trzeci z lewej) został podwójnym mistrzem Polski, a ze Szklarskiej Poręby przywiózł łącznie trzy medale. Fot. zbiory własne
Zawodniczki i zawodnicy MUKS Libero Basznia Dolna przywieźli do domu 6 krążków. Zdobyli je: Barbara Szutka – wicemistrzyni Polski w grze aktywnej i druga wicemistrzyni Polski w grze błyskawicznej w kategorii juniorek do lat 10, Sebastian Młodowiec – drugi wicemistrz Polski w grze aktywnej w kategorii juniorów do lat 16, Jakub Szutka – wicemistrz Polski w grze błyskawicznej i drugi wicemistrz Polski w grze klasycznej w kategorii juniorów do lat 13 oraz Łukasz Malec – wicemistrz Polski w grze klasycznej w kategorii juniorów do lat 19.
Tyle samo medali wywalczyli przedstawiciele klubu Warcaby z Pasją Futory. Zdobyli je: Leo Gancarz – potrójny mistrz Polski w grze klasycznej, aktywnej i błyskawicznej w kategorii do lat 8, Marika Gancarz – mistrzyni Polski w grze klasycznej i błyskawicznej w kategorii juniorek do lat 13 oraz Oliwia Gancarz – wicemistrzyni Polski w grze klasycznej w kategorii juniorek do lat 13.
Cztery krążki zdobyli natomiast zawodnicy Unii Horyniec-Zdrój. Jakub Papiernicki został podwójnym mistrzem Polski (gra klasyczna i aktywna) oraz drugim wicemistrzem Polski w grze błyskawicznej w kategorii juniorów do lat 16 zaś Krzysztof Wojtyszyn wicemistrzem Polski w grze błyskawicznej w kategorii juniorów do lat 10.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze