Reklama

28 medali warcabowych mistrzostw Polski!

Znakomicie w zakończonych Młodzieżowych Mistrzostwach Polski Juniorów (do lat 10, 13, 16 i 19) oraz Mistrzostwach Polski Dzieci (do lat 6 i 8) w warcabach 100-polowych, które odbyły się w Szklarskiej Porębie spisali się reprezentanci ziemi lubaczowskiej, zdobywając aż 28 medali. Gratulujemy!

Do rywalizacji o medale przystąpiło kilkuset zawodniczek i zawodników z całej Polski. Z warcabowej kuźni z naszego regionu, czyli ziemi lubaczowskiej o medale walczyli reprezentanci czterech klubów: SGU Czarni Oleszyce, MUKS Libero Basznia Dolna, Warcaby z Pasją Futory oraz Unii Horyniec-Zdrój.

Najwięcej miejsc na podium zdobyli przedstawiciele tego pierwszego klubu, bo aż 12 razy stawali na „pudle”. Karolina Bąk została mistrzynią Polski w grze klasycznej oraz wicemistrzynią Polski w grze aktywnej w kategorii juniorek do lat 8, Nikodem Kurasiński został mistrzem Polski w grze błyskawicznej w kategorii juniorów do lat 10, Katarzyna Mazur została drugą wicemistrzynią Polski w grze aktywnej w kategorii juniorek do lat 10, Julia Nowak – wicemistrzynią Polski w grze aktywnej i drugą wicemistrzynią Polski w grze błyskawicznej w kategorii juniorek do lat 6, Alicja Zegarlicka – wicemistrzynią Polski w grze błyskawicznej oraz drugą wicemistrzynią Polski w grze aktywnej w kategorii juniorek do lat 6, Krzysztof Kuszaj – podwójnym wicemistrzem Polski (aktywnie i błyskawicznie) w kategorii juniorów do lat 6 zaś Jakub Mazur – podwójnym drugim wicemistrzem Polski (aktywnie i błyskawicznie) w kategorii juniorów do lat 6.

Reklama

Jakub Papiernicki (trzeci z lewej) został podwójnym mistrzem Polski, a ze Szklarskiej Poręby przywiózł łącznie trzy medale. Fot. zbiory własne

Zawodniczki i zawodnicy MUKS Libero Basznia Dolna przywieźli do domu 6 krążków. Zdobyli je: Barbara Szutka – wicemistrzyni Polski w grze aktywnej i druga wicemistrzyni Polski w grze błyskawicznej w kategorii juniorek do lat 10, Sebastian Młodowiec – drugi wicemistrz Polski w grze aktywnej w kategorii juniorów do lat 16, Jakub Szutka – wicemistrz Polski w grze błyskawicznej i drugi wicemistrz Polski w grze klasycznej w kategorii juniorów do lat 13 oraz Łukasz Malec – wicemistrz Polski w grze klasycznej w kategorii juniorów do lat 19.

Reklama

Tyle samo medali wywalczyli przedstawiciele klubu Warcaby z Pasją Futory. Zdobyli je: Leo Gancarz – potrójny mistrz Polski w grze klasycznej, aktywnej i błyskawicznej w kategorii do lat 8, Marika Gancarz – mistrzyni Polski w grze klasycznej i błyskawicznej w kategorii juniorek do lat 13 oraz Oliwia Gancarz – wicemistrzyni Polski w grze klasycznej w kategorii juniorek do lat 13.

Cztery krążki zdobyli natomiast zawodnicy Unii Horyniec-Zdrój. Jakub Papiernicki został podwójnym mistrzem Polski (gra klasyczna i aktywna) oraz drugim wicemistrzem Polski w grze błyskawicznej w kategorii juniorów do lat 16 zaś Krzysztof Wojtyszyn wicemistrzem Polski w grze błyskawicznej w kategorii juniorów do lat 10.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 05/05/2025 11:22
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama