Reklama

3 Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej rośnie w siłę

20 listopada br. kolejni ochotnicy przekroczyli bramę koszar jarosławskiego Batalionu Lekkiej Piechoty, który wchodzi w skład 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej. Przez 16 dni będą uczestnikami szkolenia podstawowego, prowadzonego przez instruktorów z 33 BLP w Jarosławiu, by 5 grudnia br. sfinalizować je uroczystą przysięgą wojskową.

Rekruci nie mieli chwili wytchnienia. Już w pierwszym dniu przeszli test sprawności fizycznej, który składał się z marszobiegu na dystansie 3 km, skłonów tułowia oraz pompek. Kolejne dni spędzą w garnizonie Dębica.

Wykwalifikowana kadra instruktorska z 33 Batalionu Lekkiej Piechoty w Jarosławiu dba o[paywall] przygotowanie taktyczno-strzeleckie przyszłych terytorialsów.

– Podczas szkolenia taktycznego rekruci odbędą praktyczne ćwiczenia niezbędne żołnierzowi do przetrwania w czasie działań wojennych. Dla naszych kandydatów priorytetem będzie szkolenie strzeleckie, w tym budowa i obsługa karabinka, teoria strzału i nauka prowadzenia ognia. Instruktorzy edukują też kandydatów w zakresie zasad zachowania na współczesnym polu walki, topografii oraz udzielania pierwszej pomocy. W ostatnim dniu szkolenia podstawowego kandydaci pełniący terytorialną służbę wojskową odbędą egzamin, czyli tak zwaną pętlę taktyczną. Podczas tego testu każdy żołnierz wykona wiele zadań ogniowych i taktycznych – wyjaśnił rzecznik prasowy 3 Podkarpackiej BOT kpt. Witold Sura.

Reklama

Na zakończenie szkolenia podstawowego, 5 grudnia br., żołnierze złożą przysięgę wojskową na sztandar 3 Podkarpackiej BOT.


KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama