W br. przypada 30-lecie pracy twórczej Teresy Paryny – poetki, malarki i animatorki kultury z nadsańskiego miasta. Jubileusz stał się doskonałą okazją do zaprezentowania sylwetki i dotychczasowych osiągnięć poetki wśród młodzieży Zespołu Szkół Usługowo-Hotelarskich i Gastronomicznych w Przemyślu.
– Postanowiliśmy zorganizować takie przedsięwzięcie, bo nie jest codziennością tak piękny jubileusz[paywall]. Jest uwieńczeniem pewnego etapu i pięknym epizodem tego dobra, które powstało za sprawą jubilatki i które na pewno będzie kontynuować – powiedziała jedna z organizatorek imprezy, nauczycielka języka polskiego w ZSU-HiG Bernardyna Banaś.
Jubileusz T. Paryny uczniowie uczcili konkursem pod hasłem „Wiersze Teresy Paryny moją inspiracją”. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu dowolną techniką ilustracji do wybranego wiersza poetki. Prace uczestników zostały ocenione przez komisję konkursową pod przewodnictwem jubilatki, która ufundowała również cenne, pamiątkowe nagrody dla laureatów i wyróżnionych oraz biblioteki szkolnej.
– Miłym akcentem uroczystości było spotkanie autorskie, bardzo oczekiwane przez społeczność szkolną, która mogła bezpośrednio poznać twórcę pióra i tajniki warsztatu poetyckiego. Była to bardzo wartościowa, ucząca odbioru poezji lekcja literatury oraz niezapomniane przeżycie estetyczne, kształtujące wrażliwość i gusta czytelnicze. Obecność poetki w naszej szkole była również świadectwem więzi z naszą małą ojczyzną i podkreśleniem patriotyzmu lokalnego – dodała druga z organizatorek, również polonistka, Justyna Wasilewska.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze