W tym roku Szkoła Tańca „A – Z” obchodzi piękny jubileusz 30-lecia istnienia. Z tej okazji odbędzie się kilka ciekawych imprez, a zainaugurował je wernisaż wystawy fotografii „Taniec w obiektywie”.
29 kwietnia obchodzony był Międzynarodowy Dzień Tańca. Trzy dni wcześniej, 26 kwietnia br., w galerii Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki „Zamek” odbył się wernisaż wystawy fotografii „Taniec w obiektywie”. Gospodarzem spotkania była założycielka i szefowa tej instytucji Aleksandra Sołga. Jednej z najstarszych szkół tańca w nadsańskim mieście, mogącej pochwalić się ogromną liczbą wyróżnień, nagród i medali na najważniejszych tanecznych imprezach w Polsce i Europie.
– Z okazji naszego święta życzę wszystkim osobom związanym z tańcem zadowolenia z tanecznej pasji, trenerom i tancerzom udanej pracy, która będzie przynosiła doskonałe artystyczne efekty, a sympatykom tańca niezapomnianych, wspaniałych tanecznych przeżyć. Serdecznie dziękuję wszystkim osobom i instytucjom wspierającym naszą działalność, której celem jest animacja ruchu tanecznego w Przemyślu i propagowanie tańca w różnych jego odsłonach
Reklama
– powiedziała.
Jak stwierdził Tomasz Beliński z PCKiN „Zamek”: „szkoła tańca w galerii sztuki, niby jedno do drugiego nie pasuje – a jedna. Do takiego mariażu doszło w piątkowe popołudnie, 26 kwietnia”.
Trzydzieści zestawów zdjęć oprawionych w ramy – po jednym zestawie na każdy rok działalności – doskonale to ilustruje. Udział w wernisażu wzięli prawie wszyscy, którzy tworzyli historię tej szkoły. Wystawa czynna do 7 maja 2024 r.
A już 24 maja br., o godzinie 18 w sali widowiskowej Zamku Kazimierzowskiego w Przemyślu odbędzie się koncert „Zakochani w tańcu” w wykonaniu tancerzy Szkoły Tańca „A – Z”. Wstęp wolny. Zapraszamy!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze