Reklama

31. przysięga „terytorialsów” [ZDJĘCIA]

Na Rynku w Rzeszowie odbyła się uroczysta przysięga wojskowa żołnierzy 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej. Słowa roty wypowiedziało 127 ochotników, w tym kilkudziesięciu rekrutów z naszego regionu.

Wydarzenie to było jednocześnie zakończeniem 16-dniowego szkolenia w ramach projektu „Ferie z WOT”. W tym ważnym dniu dla Wojsk Obrony Terytorialnej mianowano również na pierwszy stopień podoficerski 17 ubiegłorocznych uczestników kursu podoficerskiego „Sonda”[paywall].

Wśród 127 żołnierzy 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej, którzy złożyli przysięgę, było 30 kobiet. Rekruci przysięgali na sztandar podkarpackich „terytorialsów”, a ślubowanie odebrał dowódca brygady płk Michał Małyska.

Była to już 31. przysięga wojskowa żołnierzy 3 Podkarpackiej Brygady OT, a zarazem trzecia na Rynku w Rzeszowie. Warto dodać, że podczas uroczystości 17 żołnierzy 3 PBOT otrzymało promocję na pierwszy stopień podoficerski. Mianowani żołnierze w ostatnim kwartale ub.r. ukończyli kurs podoficerski „Sonda”, który już po raz czwarty odbył się na Podkarpaciu.

Nowo mianowani kaprale obejmą stanowiska dowódców sekcji w sześciu batalionach lekkiej piechoty rozmieszczonych w: Jarosławiu, Przemyślu, Rzeszowie, Nisku, Dębicy oraz Sanoku.
KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama