Reklama

40 lat minęło. Jubileusz zespołu „Dolanie”

03/10/2020 14:09

Ludowy Zespół Śpiewaczy „Dolanie” został powołany do życia w 1980 roku i jak nietrudno się doliczyć, w tym roku przypada 40-lecie jego istnienia. Z tej okazji 20 września w Gniewczynie odbyła się feta na cześć byłych i obecnych członków zespołu.

Jubileusz „Dolanie” świętowali w obu Gniewczynach. Najpierw w Łańcuckiej, w tamtejszym kościele parafialnym odbyła się msza święta. Po niej jubilaci bryczką[paywall] wyruszyli do Wiejskiego Domu Kultury w Gniewczynie Trynieckiej. Tutaj odbyła się zasadnicza cześć świętowania. Nie zabrakło okazałego tortu, a życzenia jubilatom złożyli zaproszeni goście: sekretarz stanu w Ministerstwie Pracy, Rodziny i Polityki Społecznej Anna Schmidt-Rodziewicz, członek Zarządu Województwa Podkarpackiego Anna Huk, wójt gminy Tryńcza Ryszard Jędruch oraz radni gminy na czele z przewodniczącą Zofią Nowak. Jak na jubileusz zespołu śpiewaczego przystało, szczególnie atrakcyjna była część artystyczna. Oczywiście w roli głównej wystąpili jubilaci, ale w zapewnieniu zebranym dobrej rozrywki dzielnie sekundował im zespół „Zośki” z Gniewczyny Łańcuckiej.


fot.UG Tryńcza
pck
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama