Ludowy Zespół Śpiewaczy „Dolanie” został powołany do życia w 1980 roku i jak nietrudno się doliczyć, w tym roku przypada 40-lecie jego istnienia. Z tej okazji 20 września w Gniewczynie odbyła się feta na cześć byłych i obecnych członków zespołu.
Jubileusz „Dolanie” świętowali w obu Gniewczynach. Najpierw w Łańcuckiej, w tamtejszym kościele parafialnym odbyła się msza święta. Po niej jubilaci bryczką[paywall] wyruszyli do Wiejskiego Domu Kultury w Gniewczynie Trynieckiej. Tutaj odbyła się zasadnicza cześć świętowania. Nie zabrakło okazałego tortu, a życzenia jubilatom złożyli zaproszeni goście: sekretarz stanu w Ministerstwie Pracy, Rodziny i Polityki Społecznej Anna Schmidt-Rodziewicz, członek Zarządu Województwa Podkarpackiego Anna Huk, wójt gminy Tryńcza Ryszard Jędruch oraz radni gminy na czele z przewodniczącą Zofią Nowak. Jak na jubileusz zespołu śpiewaczego przystało, szczególnie atrakcyjna była część artystyczna. Oczywiście w roli głównej wystąpili jubilaci, ale w zapewnieniu zebranym dobrej rozrywki dzielnie sekundował im zespół „Zośki” z Gniewczyny Łańcuckiej.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze