Niemal w samo południe, 5 grudnia br., 42 osoby wstępujące do 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej w Rzeszowie wypowiedziały słowa przysięgi. Ceremonia odbyła się na Rynku w Jarosławiu. Wśród przysięgających było 12 kobiet i kilkanaście osób z naszego regionu.
– Pododdziały brygady, w tym ten jarosławski i przemyski, zasiliło wielu ciekawych ludzi, między innymi pracownicy administracyjni, informatycy, medycy, prowadzący[paywall] działalność gospodarczą, nauczyciele, studenci i uczniowie – wyliczył rzecznik prasowy 3 Podkarpackiej BOT kpt. Witold Sura.
Żołnierze tradycyjnie przysięgali na sztandar 3 PBOT, a słowa roty od bohaterów niedzielnej uroczystości odebrał płk Michał Małyska, dowódca podkarpackich „terytorialsów”.
– Dzięki tym słowom przysięgi zostaniecie tymi, którzy, nie bacząc na okoliczności, stają pomiędzy narodem a zagrożeniem. Od dziś będziecie pełnoprawnymi żołnierzami Sił Zbrojnych Rzeczpospolitej Polskiej, na których spoczywać będzie odpowiedzialność za bezpieczeństwo i obronę własnego kraju – powiedział do zgromadzonych na jarosławskim Rynku płk M. Małyska.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze