Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie podejrzanemu o kradzieże dokonane w Domu Biskupim oraz Wyższym Seminarium Duchownym w Przemyślu.
W połowie maja br. dyżurny przemyskiej jednostki otrzymał telefoniczne zgłoszenie od siostry zakonnej z jednego ze zgromadzeń w Przemyślu, że z pomieszczeń Domu Biskupiego skradziono laptop, telefony komórkowe oraz portfele wraz z pieniędzmi i dokumentami.
Policjanci przeanalizowali nagrania monitoringu i na ich podstawie wytypowali potencjalnego sprawcę przestępstwa. Niespełna tydzień później, jadąc ulicami miasta, zauważyli podejrzanego. Jak się później okazało, był to 49-letni obywatel Ukrainy, przy którym funkcjonariusze znaleźli inne przedmioty, które wskazywały na to, że również mogą pochodzić z kradzieży. Powiązali to ze sprawą sprzed tygodnia i udali się do budynków Kurii Metropolitarnej, by sprawdzić, czy ktoś ponownie nie padł ofiarą przestępstwa.
Ustalono, że oprócz wspomnianej kradzieży, przestępca ma też na koncie kradzież telefonów komórkowych, portfeli, kart bankomatowych, dokumentów oraz laptopa z pomieszczeń seminarium duchownego, co nie zostało jeszcze zgłoszone.
Zatrzymany usłyszał zarzuty, złożył wyjaśnienia i przyznał się do winy. Prokurator, na podstawie zebranego przez policjantów materiału dowodowego, zastosował wobec niego dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju połączony z zatrzymaniem paszportu.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Jak to skad? dobra zmiana tak sypie kase a i ciemny suweren dokłada co laska!!!! a reszta zapie…..a za miske ryzu jak mawial najuczciwy i bogobojny premier!!!
czyżby złodziej okradł "swojego" ?
A skąd u nich taka kasa?
Jak to skad? dobra zmiana tak sypie kase a i ciemny suweren dokłada co laska!!!! a reszta zapie…..a za miske ryzu jak mawial najuczciwy i bogobojny premier!!!
czyżby złodziej okradł "swojego" ?