Reklama

49 litrów krwi oddali żołnierze 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej

W tym także ci z batalionów w Jarosławiu i Przemyślu. Akcja odbyła się w Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie i była ostatnią na taką skalę zorganizowaną przez klub HDK „Terytorials” w 2021 r.

Żołnierze 3 PBOT, mimo wciąż trudnej sytuacji epidemiologicznej, gremialnie odpowiedzieli na apel Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie. 18 grudnia br., w siedzibie centrum przy ul. Wierzbowej w Rzeszowie oddali 49 l krwi. To była szósta zbiórka krwi zorganizowana przez Klub HDK „Terytorials” w tym roku[paywall].

– Wsparcie lokalnej społeczności zostało wpisane w misję i zadania naszej formacji. Hasło „Terytorialsi mają pomoc we krwi” towarzyszy Wojskom Obrony Terytorialnej od początku ich powstania. Staramy się na każdy sygnał reagować natychmiast. Nie inaczej było tym razem. Wczesnym rankiem ponad stu żołnierzy 3 PBOT przybyło do siedziby centrum krwiodawstwa i krwiolecznictwa, aby z głębi serca podzielić się z mieszkańcami Podkarpacia tym bezcennym lekiem – powiedział z dumą rzecznik prasowy 3 PBOT kpt. Witold Sura.

W dowództwie brygady i podległych batalionach lekkiej piechoty m.in. w Jarosławiu i Przemyślu służy ponad 600 honorowych dawców krwi, zarówno kobiet, jak i mężczyzn. W sumie od 2017 r. podkarpaccy „terytorialsi” oddali do banku krwi 1750 litrów tego bezcennego leku.
KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama