28 stycznia w budynku Uniwersytetu Ludowego w Gaci odbyły się złote gody. Świętowało 9 par z terenu gminy, a uroczystość wręczenia Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie uświetnili nie tylko lokalni samorządowcy, ale i przedstawiciele podkarpackich parlamentarzystów.
O tym, jak wspaniałym wzorem dla młodych pokoleń wstępujących na drogę małżeństwa są tego typu wydarzenia, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. We wtorek, 28 stycznia, w Gaci jubileusz 50-lecia zawarcia związku małżeńskiego świętowało 9 par. Z tej okazji medalami nadawanymi przez prezydenta RP udekorowani zostali[paywall]: Maria i Tadeusz Sekretowie z Białobok, Zofia i Wiesław Barowie, Stanisława i Alfred Inglotowie, Krystyna i Kazimierz Kudowie, Władysława i Józef Machniakowie z Gaci, Genowefa i Józef Homikowie z Ostrowa, Danuta i Stanisław Głąbowie, Maria i Władysław Wołowcowie z Dębowa, Anna i Edward Krukowie z Białoboków (medal otrzymali oddzielnie; wizytę w ich domu złożyła wójt gminy i przewodniczący rady). Ceremonii wręczenia medali towarzyszyła duża dawka dobrego humoru, jubilatom przy akompaniamencie kapeli ludowej „Gacoki” odśpiewano Sto lat ukoronowane lampką wina, pary otrzymały też kwiaty i drobne upominki. Warto odnotować, że gackie złote gody zaszczycili znamienici goście. Obok pełniących rolę gospodarzy wydarzenia –wójt gminy Grażyny Pieniążek i przewodniczącego tutejszej rady gminy Lesława Stańki – na ceremoni pojawili się przedstawiciel minister Anny Schmidt-Rodziewicz Mirosław Hajnosz, dyrektor biura senatorskiego Mieczysława Golby Marcin Malinowski, a także starosta przeworski Bogusław Urban w towarzystwie radnego powiatowego Jana Pieniążka.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze