12 złotych par świętowało 27 kwietnia, w Urzędzie Miasta Jarosławia rocznicę 50-lecia pożycia małżeńskiego. Były gratulacje i szczere wyrazy uznania, upominki i pamiątkowe zdjęcia.
Dzielenie razem życia przez okrągłych 50 lat to niełatwa sztuka, wymagająca wielu kompromisów. Doskonale opanowali ją małżonkowie, którzy w ostatni czwartek kwietnia spotkali się na okolicznościowym spotkaniu zorganizowanym w Sali Ślubów Kamienicy Gruszewiczów.
Właśnie tu odbyła się oficjalna uroczystość, na którą przedstawiciele jarosławskiego ratusza zaprosili 12 małżeństw (8 z Jarosławia i 4 z terenu gminy Jarosław).
W uznaniu dla trwałości małżeństwa i stworzonych przez nich rodzin wyjątkowych gości udekorowano Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, przyznawanymi przez prezydenta RP. Aktu dekoracji dokonał burmistrz miasta Waldemar Paluch wespół z wójt gminy Jarosław Elżbietą Grunt.
Tego dnia swoje święto mieli:
Janina i Józef Babisiowie, Krystyna i Jerzy Czarni, Stanisława i Marian Kogutowie, Stanisława i Stanisław Kłakowie, Wanda i Jerzy Łuksikowie, Jadwiga i Jan Mazurkiewiczowie, Jadwiga i Tadeusz Stankiewiczowie, Urszula i Kazimierz Susowie, Irena i Stanisław Jabłońscy, Henryka i Edward Haraszowie, Janina i Kazimierz Kisielewiczowie oraz Henryka i Marian Szlachtowie.
Jak na wyjątkową okoliczność przystało, były kwiaty, życzenia, listy gratulacyjne, prezenty i pamiątkowe fotografie, a także czas na wspominki najpiękniejszych chwil we dwoje. Uroczystość poprowadziła kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Ewa Rokoszyńska, a uświetniły ją swoim występem solistki Jarosławskiego Ośrodka Kultury i Sztuki.
Wszystkim parom serdecznie gratulujemy wytrwałości i życzymy kolejnych pięknych jubileuszy.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze