W ostępie kilku dni obchodzono piękne jubileusze pożycia małżeńskiego najpierw dwóch par z terenu gminy wiejskiej, potem z samego miasta Przeworska. Diamentowe gody świętowała para z Mirocina, 3 inne z Gorliczyny i Przeworska przeżyły razem pół wieku.
Uroczystość dekoracji mieszkańców gminy Przeworsk medalami, nadanymi przez prezydenta RP za długoletnie pożycie małżeńskie, odbyła się 5 kwietnia w sali ślubów Urzędu Stanu Cywilnego w Przeworsku . Jubilatów kwiatami, życzeniami i szczerymi gratulacjami podjął wójt gminy Daniel Krawiec[paywall]. Szczególne chwile przeżywali przede wszystkim państwo Czesława i Mieczysław Siuśtowie z Mirocina, którym licznik wspólnie przeżytych lat pokazał sześćdziesiątkę. Nie mniej zacnego wyniku dorobili się Zofia i Eugeniusz Loncowie z Gorliczyny.
Z kolei 10 kwietnia podobna uroczystość odbyła się w ratuszu. Podczas tej imprezy rolę gospodarzy pełnili burmistrz Przeworska Leszek Kisiel oraz kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Bogusław Duliban. Medale i kwiaty wręczono dwóm parom. Jubileusz złotych godów przeżywało małżeństwo lekarzy, chirurg Tadeusz Siedlec i jego małżonka, ceniona w okolicy okulistka Anna Siedlec. Nie mniej powodów do dumy i satysfakcji w ten dzień miała i druga para jubilatów: państwo Zofia i Edward Pelcowie. Pani Zofia pracowała w Jarlanie i przeworskiej cukrowni, jej mąż zajmował się natomiast pracami malarskimi. Obie pary wychowały dzieci, a obecnie cieszą się też wnukami.
Całej ósemce życzymy kolejnych długich lat w zdrowiu i miłości.

fot.UG Przeworsk
Jubilatów z Mirocina i Gorliczyny w Urzędzie Stanu Cywilnego podejmował wójt Daniel Krawiec.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Pięknie jest przeżyć taki bal.Wszystkiego co najlepsze na II pięćdziesiąt lat
Pięknie jest przeżyć taki bal.Wszystkiego co najlepsze na II pięćdziesiąt lat