Reklama

65 lat koła wędkarskiego „Kolejarz”

25/09/2015 15:03

Na łowisku w Hermanowicach w minioną sobotę odbyły się jubileuszowe zawody wędkarskie zorganizowane przez koło „Kolejarz”, które obchodzi w tym roku swoje 65-lecie istnienia. O tym, jak koło ma się obecnie i jak wygląda z grubsza jego historia, rozmawiamy z prezesem koła Krzysztofem Drabikiem.

Od jak dawna jest pan związany z „Kolejarzem”?

- Jestem członkiem „Kolejarza” od 1986 roku. Prezesem zostałem w 2010. To już spory kawałek mojego życia…

Czy 65 lat to dużo ?

- 65 lat to niemało, w Przemyślu jesteśmy drugim najstarszym kołem, starsze jest tylko koło miejskie. Koło wędkarskie „Kolejarz” powstało w 1950 roku, pierwotnie[paywall] członkami byli tylko kolejarze. Przemyśl ma zresztą bardzo bogatą tradycje kolejarską, o czym nie zawsze pamiętamy, w końcu był to największy suchy port w Europie. Teraz każdy może się do nas zapisać, bez względu na wykonywaną profesję. Siedziba koła najpierw mieściła się w budynku stacji, w latach 60. przeniesiono ją do wagonu kolejowego, tzw. salonki. I tak to wyglądało jeszcze 4 lata temu. Kiedyś, ogólnie rzecz biorąc, funkcjonowanie kół wyglądało nieco inaczej. Finansowały je zakłady pracy. W latach 90. wszystko się zmieniło.

Wyniki zawodów jubileuszowych Koła PZW „Kolejarz”:

1. miejsce Piotr Zybiński, koło PZW „Rzemieślnik” Przemyśl - 7,6 kg

2. miejsce Robert Dąbrowicz, koło PZW ”Kolejarz” Przemyśl - 6.9 kg

3. miejsce Jan Legiejza, koło PZW Miejskie Przemyśl - 6,7 kg



Reklama


fot.Kamil Jacek Zarański
kjz
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama