Reklama

Talent czystej wody [ZDJĘCIA]


Adam Składoń ma 16 lat, jest uczniem I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu. Oprócz nauki, od dwóch lat uprawia niezwykle trudną dyscyplinę sportową, jaką jest trójbój siłowy. Od zaledwie dwóch lat, a jest już mistrzem Europy! To talent czystej wody.


Trzy lata temu – jak dzisiaj sam wspomina z uśmiechem – nawet nie marzył o tym, że po kilkunastu miesiącach treningów może zajść tak daleko w tym sporcie. – Wszystko zaczęło się od pójścia na typową piwniczną siłownię Openfit w Przemyślu, gdzie zacząłem ćwiczyć trochę po omacku, sam nie wiedząc, do czego do końca dążę. Jednak wiedziałem, że cokolwiek to będzie, chcę być w tym najlepszy – wspomina A. Składoń.

Po paru miesiącach treningów jego bliski przyjaciel Daniel zaproponował mu konkretny plan treningowy, który miał za zadanie maksymalizację wyników siłowych w przysiadzie, martwym ciągu i wyciskaniu leżąc. – W ten sposób dowiedziałem się o trójboju, który pokochałem całym sercem. Po dłuższym czasie ćwiczenia we wspomnianej siłowni zamieniłem na siłownię Freak Factory ze względu na lepszą jakość sprzętu i dobrą atmosferę. Poznałem ludzi, którzy do teraz starają się pchać mnie na wyżyny moich możliwości, za co serdecznie im dziękuję – powiedział.

Reklama

Rok temu zaczął współpracę z trenerem personalnym Sebastianem Kotem, który poukładał mu w głowie ważne sekcje na temat dźwigania i sprawił, że zdecydował się wystartować w poważnych zawodach i pokazać światu na co go faktycznie stać. A stać go na naprawdę bardzo wiele. W krótkim czasie został reprezentantem Polski w trójboju siłowym. Największym (na razie) osiągnięciem jest tytuł mistrza Europy, który wywalczył całkiem niedawno, bo 2 maja br. na imprezie w Pilźnie. Startował w kategorii SJ18, w wadze 105 kg. W swoim sportowym życiorysie ma także triumfy w mocno obsadzonych zawodach choćby w Sierpcu (gdzie debiutował na ogólnopolskiej arenie) czy Raszynie. Równolegle, już w niedalekiej przyszłości, chce rozpocząć staż jako trener personalny w zespole swojego znajomego.

 

Reklama

Plany na przyszłość. Pomóżmy!

Aby się rozwijać i odnosić kolejne spektakularne sukcesy, Adam Składoń potrzebuje sponsorów. Mecenasów, którzy pomogą mu być coraz lepszym. Już niebawem wystartuje w mistrzostwach Polski w Sierpcu i jeśli tam wszystko pójdzie zgodnie z założeniami, planem i marzeniami, pod koniec sierpnia br. chce wziąć udział w mistrzostwach świata w trójboju siłowym, które odbędą się w Republice Południowej Afryki, gdzie po raz kolejny będzie reprezentować nasz kraj na najwyższym poziomie sportowym.

Reklama

– Sport to moja pasja, którą zamierzam zgłębiać do końca moich dni. Wiem, że ciężka praca i odpowiednie wsparcie umożliwi mi dojście do zwycięstwa. Ciężka praca to tylko i wyłącznie moje zadanie. Odpowiednie wsparcie już nie… Tak, to prawda, szukam sponsorów, którzy pomogą mi w odnoszeniu kolejnych sukcesów. Współpraca ze mną to nie tylko wsparcie dla mnie, ale także znakomity wizerunek firmy, która wspiera młode talenty i pozwala rozwijać się osobom zaangażowanym w sport. Obiecuję, że dam z siebie wszystko – zapewnił A. Składoń.

Pomóżmy! Naprawdę warto, bo reklama przez sport jest jedną z najcenniejszych w dzisiejszym świecie. Może przynieść profity obu stronom. Jeśli ktoś zechciałby pomóc Przemyślaninowi w osiąganiu kolejnych wielkich sukcesów – w jego imieniu – gorąco zachęcamy! Prosimy o kontakt z redakcją lub bezpośrednio z młodym sportowcem na adres mailowy: adamskl14@outlook.com.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 24/05/2026 09:35
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama