Podkarpacie otrzymało 7 mln euro z Unii Eurpejskiej m.in. na odbudowę infrastruktury po czerwcowych ulewach i powodziach. Te najbardziej dotknęły gminy w naszym regionie: Birczę, Przeworsk, Jawornik Polski czy Dubiecko.
Tę znakomitą wiadomość przekazali polscy eurodeputowani z niemal każdej opcji politycznej. Europosłanka Elżbieta Łukacijewska (Koalicja Obywatelska) napisała na swoim profilu na FB: „Podkarpacie otrzyma ponad 7 milionów euro na pokrycie kosztów czerwcowej powodzi. Tak, to pieniądze z tej „złej Unii Europejskiej”, którą tak bardzo krytykują rządzący”.
Europoseł Bogdan Rzońca (PiS) natomiast: „Dobre wieści dla Podkarpacia z samego rana. Parlament Europejski zatwierdził pomoc[paywall] w wysokości ponad 7 mln euro z Funduszu Solidarności UE na wsparcie Polski w działaniach służących odbudowie po powodziach w województwie podkarpackim w czerwcu tego roku”.
– To pokazuje, jak bardzo myli się polski rząd, próbując zrobić z Polaków zakładników swojej wewnętrznej walki o wpływy w partii i próbując zawetować nowy budżet Unii Europejskiej. To dzięki staraniom europosłów Koalicji Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego najpierw Komisja Europejska, a potem Parlament Europejski poparł wniosek o przyznanie tak wielkiej kwoty. Mam nadzieję, że te pieniądze pomogą tym gminom, które najbardziej ucierpiały w czasie czerwcowej powodzi. Tragedii, która dotknęła setki rodzin – powiedziała E. Łukacijewska.
Czerwcowa powódź najbardziej dotknęła gminy z naszego regionu, szczególnie: Birczę, Przeworsk, Jawornik Polski czy Dubiecko. Straty szacowane są na wiele milionów złotych. Unijna pomoc to kwota ok. 30 mln zł. Jeszcze nie wiadomo, jak te pieniądze zostaną rozdysponowane.
– Pieniądze zostały przekazane kilku krajom. W tym między innymi Chorwacji na odbudowę po trzęsieniu ziemi. Z Polski pieniądze otrzymało Podkarpacie. Wnioski o pomoc z poszczególnych gmin zbierała wojewoda podkarpacki i to jej urząd będzie rozdysponowywał i wydatkował te fundusze. Dopiero po rozmowach z władzami poszczególnych gmin, które ucierpiały w czerwcowej powodzi, będzie wiadomo, jakie kwoty otrzymają na odbudowę zniszczonej ogólnie pojętej infrastruktury – powiedział wicemarszałek województwa podkarpackiego, przemyślanin Piotr Pilch (PiS).Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.I pomyśleć tylko.W dalekiej Brukseli pochylili się nad tragedią w naszym regionieI pomagają jak mogą.To samo czynią wielkie miasta jak Gdańsk czy W-wa.A oficjalne władze skapią grosza na pomoc po tragedii.Zapewne dlatego,ze powodzianie sami je wybrali .
chyba niewdaje misie ze ludzie zapomieli jaka pomoc byla od rzadu po na kataklizmy sory taki mamy klimat a disaj tylko rzucanie klod pod nogi i zgnojenie wszystkiego co dobre nie dla elit ikolesi i reszty zlodzieji i to dzisiaj widac jak robia dobrzeruskim i niemcom a w krajuto te sady to tyko zaorac bo paczac jak biedak jest trktowany a zlodziej inawet pijak z namaszczeniem to wola o pomste do nieba
Na gminę spłynie trochę euro, gdzie jak ktoś nie ma układów może zapomnieć o naprawie dróg dojazdowych , tylko popłynie tam gdzie mieszka ktoś związany z gminą ,znajomy, rodzina .
Im się coś, w tej Brukseli, pomyliło, skoro - jak mawia premier Morawiecki- " tylko trochę na chodniki dają". Pewnie trzeba będzie oddać to, co pozostanie po odbudowie zniszczonych chodników. Nie do Brukseli, a do W-wy. Przyda się na budowę hiper lotniska w Baranowie, lotniska w Radomiu czy Stoczni Marynarki Wojennej z siedzibą w Radomiu ( po zakończeniu przekopu Mierzei Wiślanej ruszy przekop Bałtyk - Radom). Ojczyzna w potrzebie,co tam jakieś regionalne drobiazgi i powodzie.
MAMY POD GÓRKĘ ALE DAMY RADĘ - ZYCIE.PL
Wiesz Tadeuszu, ze ja im nie dziwie.Bo az strach dac.Pierwszy bedziesz pisal, ze rozdawnictwo.
I pomyśleć tylko.W dalekiej Brukseli pochylili się nad tragedią w naszym regionieI pomagają jak mogą.To samo czynią wielkie miasta jak Gdańsk czy W-wa.A oficjalne władze skapią grosza na pomoc po tragedii.Zapewne dlatego,ze powodzianie sami je wybrali .
chyba niewdaje misie ze ludzie zapomieli jaka pomoc byla od rzadu po na kataklizmy sory taki mamy klimat a disaj tylko rzucanie klod pod nogi i zgnojenie wszystkiego co dobre nie dla elit ikolesi i reszty zlodzieji i to dzisiaj widac jak robia dobrzeruskim i niemcom a w krajuto te sady to tyko zaorac bo paczac jak biedak jest trktowany a zlodziej inawet pijak z namaszczeniem to wola o pomste do nieba
Na gminę spłynie trochę euro, gdzie jak ktoś nie ma układów może zapomnieć o naprawie dróg dojazdowych , tylko popłynie tam gdzie mieszka ktoś związany z gminą ,znajomy, rodzina .