Nielegalnie dorabiającą sobie seniorkę zatrzymali policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą z Przemyśla.
Mundurowi otrzymali informację, że 70-letnia kobieta w jednym z kiosków z artykułami spożywczymi handluje nielegalnymi wyrobami bez polskich znaków akcyzy skarbowej.
W poniedziałek to sprawdzili. W kiosku, na podłodze, zauważyli nielegalny towar. Zabezpieczyli: 207 paczek papierosów różnych marek i 12,5 l nielegalnego alkoholu.
Seniorka usłyszała zarzuty m.in. wprowadzania do obrotu wyrobów tytoniowych w opakowaniach, na których nie zamieszczono ostrzeżenia zdrowotnego w języku polskim, sprzedaży alkoholu bez zezwolenia oraz posiadania nielegalnych papierosów i alkoholu.
- Wstępne straty, na jakie narażony został Skarb Państwa, oszacowano na kwotę ponad 4 tys. złotych. Teraz dalszym losie mieszkanki powiatu przemyskiego zadecyduje sąd - informuje tutejsza policja.
Kobiecie grozi grzywna oraz przepadek nielegalnego towaru.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze