70 młodych muzyków z orkiestr z Żurawicy, Sośnicy i Przemyśla wzięło udział w warsztatach, które odbywały się w Gimnazjum im. 2. Pułku Pancernego w Żurawicy.
Zajęcia były propozycją dyrektora gimnazjum Jana Semkowa oraz kapelmistrza Harcerskiej Orkiestry Dętej w Żurawicy Jana Łaskarzewskiego na spędzenie zimowych ferii. Uczestniczyli w nich młodzi muzycy z Harcerskiej Orkiestry Dętej w Żurawicy, Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP w Sośnicy oraz członkowie Orkiestry ,,Augustino” w Przemyślu.
W organizacji pomagał Bogdan Świder z OSP w Sośnicy. Zajęcia prowadzili nauczyciele Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych w Przemyślu, a jednocześnie członkowie Orkiestry Dętej z Żurawicy: Tomasz Łaskarzewski i Jacek Łaskarzewski, których wspomagali studenci akademii muzycznych w Bydgoszczy i Katowicach: Antoni Kowalski i Patryk Wlazło. Liderami poszczególnych sekcji byli młodzi muzycy z żurawickiej orkiestry. Podczas warsztatów prowadzono zajęcia muzyczne w poszczególnych sekcjach oraz próby całości orkiestry. Oprócz ćwiczeń muzycznych zadbano o rekreację i sport, grano w piłkę nożną, tenisa stołowego i bilard.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Wspaniała Orkiestra duma Żurawicy i Podkarpacia.
Ale Nowy Wojt nie jest dumny z tej orkiestry!!!! Zabrał młodzieży bilety socjalne :-(
Bilety socjalne (jak sama nazwa wskazuje) są dla osób, którym przysługuje opieka socjalna. Dlatego bilety socjalne otrzymały osoby z rodzin wielodzietnych, w których co najmniej jedno z rodziców pozostaje bez pracy. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby dzieci i młodzież z orkiestry, jeśli rodziców nie stać na dojazdy dzieci do szkoły muzycznej w Przemyślu, również takie bilety dostały. Wystarczy złożyć wniosek i udokumentować trudną sytuację materialną rodziny.
Z tego co wiem, Dyrektor Gimnazjum miał wskazać Wojtowi członków orkiestry, którzy mieliby bilety socjalne, ale tego nie zrobił.
Tutaj przede wszystkim trzeba rozroznic dwie sytuacje:- potrzeby rodzin wielodzietnych i tego nikt nie neguje,- ale młodzież która reprezentuje Żurawicę na terenie całej Polski i po za jej granicami też powinno sie motywować :-), bo fajnie jest się pochwalić Orkirstrą i zaprosić młodzież,żeby w dni wolne poświeciła swój czas i pieniądze na uświetnianie uroczystości gminnych. To tyle w tym temacie
Oczywiście masz rację, ale wpis dotyczył "biletów socjalnych".
Wspaniała Orkiestra duma Żurawicy i Podkarpacia.
Ale Nowy Wojt nie jest dumny z tej orkiestry!!!! Zabrał młodzieży bilety socjalne :-(
Bilety socjalne (jak sama nazwa wskazuje) są dla osób, którym przysługuje opieka socjalna. Dlatego bilety socjalne otrzymały osoby z rodzin wielodzietnych, w których co najmniej jedno z rodziców pozostaje bez pracy. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby dzieci i młodzież z orkiestry, jeśli rodziców nie stać na dojazdy dzieci do szkoły muzycznej w Przemyślu, również takie bilety dostały. Wystarczy złożyć wniosek i udokumentować trudną sytuację materialną rodziny.