Pierwszy rozdział w historii dubieckiego liceum został napisany w listopadzie 1948 roku. Od początku istnienia przez mury placówki przewinęło się wiele pokoleń uczniów i wielu oddanych swojej pracy pedagogów. Ci, którzy pojawili się 12 października w szkole ma jubileuszu jej 75-lecia, mieli mnóstwo okazji do wspomnień.
Powód do świętowania był podwójny. W Liceum Ogólnokształcącego im. Ignacego Krasickiego w Dubiecku świętowano bowiem i 75. urodziny placówki, i Dzień Nauczyciela.
Wśród zgromadzonych tego dnia w szkolnej auli nie zabrakło uczniów, grona pedagogicznego, burmistrza miasta i gminy Dubiecko Jacka Grzegorzaka oraz przewodniczącego rady Jerzego Brożyny, będącego jednocześnie reprezentantem Rady Rodziców szkoły, a także przedstawicieli przemyskiego starostwa, ale też poprzednich dyrektorów placówki i jej emerytowanych pedagogów. Szczególnie ci ostatni ze wzruszeniem i nostalgią wspominali miniony czas, do którego mieli okazję wrócić m.in. za sprawą prezentacji archiwalnych zdjęć z życia placówki. Odebrali też od wychowanków naręcza kwiatów.
Zgromadzonych w nowej szkolnej auli powitała dyrektor LO w Dubiecku Agnieszka Golenia, która nakreśliła historię szkoły. A ta zaczęła się w skromnym, wynajętym pomieszczeniu pożydowskiego budynku, niegdyś pełniącego funkcję...
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 68% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze