Reklama

75. urodziny dubieckiego liceum. Jubileusz pełen wzruszeń i pięknych wspomnień

Pierwszy rozdział w historii dubieckiego liceum został napisany w listopadzie 1948 roku. Od początku istnienia przez mury placówki przewinęło się wiele pokoleń uczniów i wielu oddanych swojej pracy pedagogów. Ci, którzy pojawili się 12 października w szkole ma jubileuszu jej 75-lecia, mieli mnóstwo okazji do wspomnień.

Powód do świętowania był podwójny. W Liceum Ogólnokształcącego im. Ignacego Krasickiego w Dubiecku świętowano bowiem i 75. urodziny placówki, i Dzień Nauczyciela.

Wśród zgromadzonych tego dnia w szkolnej auli nie zabrakło uczniów, grona pedagogicznego, burmistrza miasta i gminy Dubiecko Jacka Grzegorzaka oraz przewodniczącego rady Jerzego Brożyny, będącego jednocześnie reprezentantem Rady Rodziców szkoły, a także przedstawicieli przemyskiego starostwa, ale też poprzednich dyrektorów placówki i jej emerytowanych pedagogów. Szczególnie ci ostatni ze wzruszeniem i nostalgią wspominali miniony czas, do którego mieli okazję wrócić m.in. za sprawą prezentacji archiwalnych zdjęć z życia placówki. Odebrali też od wychowanków naręcza kwiatów.

Reklama

Zgromadzonych w nowej szkolnej auli powitała dyrektor LO w Dubiecku Agnieszka Golenia, która nakreśliła historię szkoły. A ta zaczęła się w skromnym, wynajętym pomieszczeniu pożydowskiego budynku, niegdyś pełniącego funkcję...

Płatny dostęp do treści

Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się

Pozostało 68% tekstu do przeczytania.

Wykup dostęp
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama