Reklama

79. rocznica agresji sowieckiej na Polskę [GALERIA]

18/09/2018 09:09

Przy pomniku Zesłańców Sybiru i Ofiar Katynia w Przemyślu odbyły się w poniedziałek obchody 79. rocznicy agresji sowieckiej na Polskę.

Uroczystości rozpoczęła msza św. w kościele Ojców Karmelitów Bosych w intencji ofiar sowieckiej agresji na Polskę oraz zmarłych i żyjących Sybiraków z udziałem pocztów sztandarowych i Salezjańskiej Orkiestry Dętej AUGUSTINO. Następnie przy pomniku Zesłańców Sybiru i Ofiar Katynia złożono kwiaty i znicze. W wydarzeniu wzięła udział Kompania Honorowa Wojska Polskiego oraz poczty sztandarowe i kombatanci.

– Ten pomnik ma nie tylko przypominać, ale i przestrzegać, aby nigdy w dziejach ludzkości nie doszło do tak okrutnej tragedii. Przychodzimy po to, aby oddać hołd i upamiętnić ofiary agresji sowieckiej na naszą ojczyznę – powiedziała Krystyna Zwierkowska ze Związku Sybiraków oddział w Przemyślu. Zaznaczyła ona, że od 17 września 1939 r. rozpoczął się „czas niewyobrażalnych cierpień dla naszych współbraci”. – My żyjący, jesteśmy zobowiązani, aby pielęgnować pamięć o losach zesłańców i ofiarach II wojny światowej – dodała.

Uchwałą Sejmu RP z 2013 r., 17 września obchodzony jest również Dzień Sybiraka.
pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama